بانک سپه دریافت رمز دوم بانکی را تسهیل کرد
همراه ما باشید

بانک سپه دریافت رمز دوم بانکی را تسهیل کرد

بانک سپه دریافت رمز دوم بانکی را تسهیل کرد

آی‌سی‌تی‌نیوز - مدیرعامل شرکت رایانه خدمات امید گفت: بانک سپه با هدف برقراری امنیت در تراکنش‌های بدون حضور کارت دریافت رمز دوم پویا را از سه کانال اپلیکیشن، پیامک و کد USSD برای مشتریان فراهم کرده است.

مدیرعامل شرکت رایانه خدمات امید گفت: بانک سپه با هدف برقراری امنیت در تراکنش‌های بدون حضور کارت دریافت رمز دوم پویا را از سه کانال اپلیکیشن، پیامک و کد USSD برای مشتریان فراهم کرده است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران و به نقل از  ایبِنا مدیرعامل شرکت رایانه خدمات امید اظهار داشت: بانک سپه درگذشته نیز رمز دوم پویا را عملیاتی کرده بود و اینک با الزامات جدید  بانک مرکزی از اول دی‌ماه که بهره‌گیری از رمز دوم پویا در تراکنش‌های بدون حضور کارت برای همه الزامی می‌شود از طریق اپلیکیشن رمز ساز بانک سپه به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

وی افزود: همچنین با راه‌اندازی سامانه هریم بانک مرکزی این بانک علاوه بر اپلیکیشن رمز ساز بانک سپه از دو کانال پیامک و کد USSD از ۱۵ دی‌ماه رمز دوم پویا را به مشتریان این بانک ارائه خواهد کرد تا آن دسته از مشتریانی که از گوشی‌های هوشمند برخوردار نبوده و یا مایل به نصب اپ مای موبایلی نیستند، بتواند از این دو کانال نسبت به دریافت رمز دوم یک‌بارمصرف استفاده کنند.

سلمانی آرانی با اشاره به حجم فیشینگ در کشور یادآور شد: بانک مرکزی باهدف افزایش امنیت در تراکنش‌های بدون حضور کارت بهره‌گیری از رمز دوم پویا را از اول دی‌ماه برای تمام مشتریان شبکه بانکی الزامی کرده که روند مناسبی را در پیش‌گرفته است.

وی ادامه داد: همچنین برای بهره‌گیری تمام آحاد جامعه از این خدمات در الزامات جدید بانک مرکزی دست بانک‌ها برای ارائه این خدمت باز گذاشته است و بانک‌ها می‌توانند از طریق اپلیکیشن مای موبایلی، تلفن گویا، ایمیل، پیامک و کدهای USSD این خدمت را به مشتریان خود ارائه دهند.

سلمانی آرانی در پاسخ به این پرسش که نحوه فعال‌سازی رمز دوم پویا به‌منظور جلوگیری از سرقت اطلاعات کارت‌بانکی در بانک سپه چگونه است، خاطرنشان کرد: برخی افراد سودجو با اجرایی شدن طرح رمز دوم پویا پیامک‌های جعلی به اسم بانک‌ها به مردم ارسال می‌کردند که مشتری با واردکردن اطلاعات حساس کارت خود در لینک‌هایی که در این پیامک‌ها بود دچار فیشینگ و سرقت اطلاعات کارت‌بانکی می‌شد؛ از اینرو در بانک سپه به‌ منظور پیشگیری از این روند فعال کردن رمز دوم پویا تنها از طریق مراجعه حضوری امکان‌پذیر است.

وی افزود: مشتریان بانک سپه برای فعال‌سازی رمز دوم خود باید به یکی از شعب بانک سپه مراجعه کرده و پس از تأیید شماره همراه و تکمیل فرم‌های مربوطه ارائه این خدمت برای آن‌ها امکان‌پذیر می‌شود.

سلمانی آرانی خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی سامانه هریم امنیت کامل در ارسال و دریافت رمز دوم یک‌بارمصرف از طریق پیامک و کد USSD فراهم‌شده و بعد از اتصال این بانک به سامانه هریم مشتریان این بانک می‌توانند از این کانال‌های برای دریافت رمز دوم یک‌بارمصرف بهره‌برداری کنند.

درباره نویسنده

نادر  نینوایی

نادر نینوایی مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه