هواوی میت ایکس یا گلکسی فولد کدام بهتر است
همراه ما باشید

هواوی میت ایکس یا گلکسی فولد کدام بهتر است

هواوی میت ایکس یا گلکسی فولد کدام بهتر است

آی‌سی‌تی‌نیوز - هواوی میت ایکس و سامسونگ گلکسی فولد حضور موفقی را در ‌MWC تجربه کردند و حال دیگر فاصله چندانی با عرضه اولین گوشی‌های تاشو نداریم. این دو گوشی از نظر نوع طراحی و کارکرد تفاوت‌های قابل توجهی با یکدیگر دارند و کاملا قابل پیش بینی است که ریچارد یو به عنوان مدیرعامل هواوی، کدام یک را ترجیح می‌دهد.

هواوی میت ایکس و سامسونگ گلکسی فولد حضور موفقی را در ‌MWC تجربه کردند و حال دیگر فاصله چندانی با عرضه اولین گوشی‌های تاشو نداریم. این دو گوشی از نظر نوع طراحی و کارکرد تفاوت‌های قابل توجهی با یکدیگر دارند و کاملا قابل پیش بینی است که ریچارد یو به عنوان مدیرعامل هواوی، کدام یک را ترجیح می‌دهد.

یو در مصاحبه با بیزینس اینسایدر اعلام کرد که هواوی روی سه گوشی تاشو مختلف کار می‌کرده که یکی از آن‌ها شباهت زیادی به گلکسی فولد داشته و حتی عملکرد بهتری از آن داشته. البته مدیرعامل هواوی از ادامه پیدا کردن توسعه این گوشی تاشو جلوگیری کرده زیرا نتیجه نهایی چندان رضایت بخش نبوده است.

یو اعتقاد دارد طراحی گلکسی فولد به گونه‌ای است که باعث سنگینی بیش از اندازه این گوشی شده می‌شود. در حالی که گلکسی فولد به واسطه چرخ دنده های درگیر شونده به سمت داخل خم می شود، پنل انعطاف پذیر میت ایکس از طریق لولای مکانیکی Falcon Wing (بال شاهین) به شکلی نامتقارن به سمت خارج باز خواهد شد؛ در نتیجه، گوشی تاشو هواوی بر خلاف گلکسی فولد از یک نمایشگر بیرونی بی نیاز می‌شود.

البته در هر صورت، میت ایکس با قیمت 2600 دلار و گلکسی فولد 1980 دلاری هر کدام محصولات گران قیمتی محسوب می‌شوند. انتظار می‌رود با فراگیرتر شدن تولید گوشی‌های تاشو، در آینده‌ای نزدیک شاهد کاهش قیمت این محصولات باشیم.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه