تبدیل انسان به روبات
همراه ما باشید

تبدیل انسان به روبات

تبدیل انسان به روبات

آی‌سی‌تی‌نیوز - شرکت ربواتیک "Skeletonics" یک اسکلت خارجی تولید کرده که به انسانی که درون آن قرار می‌گیرد، این امکان را می‌دهد که اعضای بدن خود را حرکت دهد تا دست و پای اسکلت خارجی را به کنترل خود درآورد. دکمه‌های روی دست ربات هم قابلیت کنترل انگشتان را به کاربر می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات به نقل از ایسنا شرکت ربواتیک "Skeletonics" یک اسکلت خارجی تولید کرده که به انسانی که درون آن قرار می‌گیرد، این امکان را می‌دهد که اعضای بدن خود را حرکت دهد تا دست و پای اسکلت خارجی را به کنترل خود درآورد. دکمه‌های روی دست ربات هم قابلیت کنترل انگشتان را به کاربر می‌دهد.

این اسکلت خارجی "Arrive" نام گرفته و در شرکتی تولید شده که محصولات آن به انسان این امکان را می‌دهد که احساس غول‌پیکر بودن پیدا کند.

"کنتو هیروئی"(Kento Hiroi) مدیرعامل شرکت "Skeletonics" اظهار کرد، برای ما ژاپنی‌ها ربات‌ها برابر با چیزی هستند که بتوان با آن جنگید و یا روی آن سوار شد.

وی ادامه داد، چنین تصوراتی برای ما بسیار قوی است و ما با چنین ربات‌هایی این رؤیا را تحقق می‌بخشیم.

هیروئی افزود، ما روبات‌ها را در زمینه سرگرمی بکار می‌گیریم و در تلاش هستیم که مردم ژاپن و سراسر جهان را خوشحال کنیم.

سیستم ساخت شرکت "Skeletonics" از یک مکانیسم همگام‌سازی استفاده می‌کند که به ربات اجازه می‌دهد بدون دخالت برق، حرکت انسان را تقلید کند.

باقی بدنه این اسکلت خارجی هم از عناصر مکانیکی است. لایه بیرونی آن هم از "فیبرهای پلیمری تقویت شده" ساخته شده است.

ربات "Arrive" چهارمین محصول تولید شده این شرکت در حوزه اسکلت خارجی است و پوشیدن آن نسبت به دیگر مدل‌ها سریع‌تر و آسان‌تر است و وزن کمتری هم دارد.

شرکت "Skeletonics" نسخه‌های ساخته شده روبات را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد و یک چراغ هم در سر ربات قرار داده که تابش نور خیره‌کننده‌ای دارد.

ولی باید گفت که تهیه این روبات ژاپنی ارزان نیست و قیمت آن از حدود ۷۰ هزار پوند آغاز می‌شود و کسانی که قصد تن کردن این ربات را دارند، باید از قبل آموزش ببینند زیرا استفاده از آن خیلی هم آسان نیست./

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه