سه نفر به اتهام کلاهبرداری 722 میلیون دلاری رمزارز دستگیر شدند
همراه ما باشید

سه نفر به اتهام کلاهبرداری 722 میلیون دلاری رمزارز دستگیر شدند

سه نفر به اتهام کلاهبرداری 722 میلیون دلاری رمزارز دستگیر  شدند

آی‌سی‌تی‌نیوز - وزارت دادگستری آمریکا با انتشار بیانیه ای گفت که شرکت بیت کلاب نتورک (BitClub Network) با وعده نرخ سود بالا در ازای سرمایه گذاری در استخر استخراج رمزارز اشتراکی، از سرمایه گذاران کلاهبرداری کرده است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات به نقل از دیجییاتو، وزارت دادگستری آمریکا با انتشار بیانیه ای گفت که شرکت بیت کلاب نتورک (BitClub Network) با وعده نرخ سود بالا در ازای سرمایه گذاری در استخر استخراج رمزارز اشتراکی، از سرمایه گذاران کلاهبرداری کرده است.

متهمان توانسته اند بالغ بر 722 میلیون دلار از سرمایه مشتریان را به حساب های شخصی خود انتقال داده و برای کسب سرمایه بیشتر، اسناد مربوط به بازگشت سرمایه را نیز جعل کرده اند.

مقامات امنیتی دو نفر از متهمان را که نقش محوری در این پرونده داشته اند، به کلاهبرداری اینترنتی و فروش اوراق بهادار ثبت نشده محکوم کرده اند. مجازات جرم اول بیش از 20 سال زندان است. متهم سوم که نقش اصلی نداشته، به جرم پیشنهاد و فروش اوراق بهادار ثبت نشده محکوم شده که مجازاتش حداکثر 5 سال حبس است.

شرکت بیت کلاب نتورک سابقه خوبی نداشته و سال 2016 خبرگزاری 99Bitcoins در مورد عدم سرمایه گذاری در این شرکت به کاربران هشدار داد.

این خبرگزاری گفت که توانایی اثبات کلاهبرداری بیت کلاب نتورک را ندارد و ضمن اشاره به مدل و کسب و کار ناکارآمد آن، از کاربران خواست تا در این شرکت سرمایه گذاری نکنند. مارس 2017 نیز سایت Cointelegraph شرکت بیت کلاب نتورک را به حمله به شبکه بیت کوین متهم کرد.

حال که صبحت از کلاهبرداری از طریق بیت کوین شد، بد نیست به معروف ترین کلاهبرداری تاریخ کریپتو یعنی پرونده وان کوین ( OneCoin) نیز اشاره کنیم. در روند رسیدگی به این پرونده پیشرفت های خوبی مشاهده شده است.

نوامبر امسال، قاضی دادگاه شهر منهتن یکی از وکیل مدافعان این پرونده را به جرم پولشویی بالغ بر 400 میلیون دلار از جانب موسس بدنام وان کوین یعنی «روجا ایگناتووا» ملقب به «ملکه کریپتو»، محکوم کرد. این فرد در ازای انجام این کار 50 میلیون دلار پاداش گرفته است.

محل اختفای ایگناتووا همچنان نامعلوم بوده و هفته گذشته وب سایت وان کوین پس از نقش داشتن در کلاهبرداری 4 میلیارد دلاری، سرانجام از کار افتاد.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه