آیا اپل در ساخت گوشی‌های تاشو از رقبا عقب افتاد
همراه ما باشید

آیا اپل در ساخت گوشی‌های تاشو از رقبا عقب افتاد

آیا اپل در ساخت گوشی‌های تاشو از رقبا عقب افتاد

آی‌سی‌تی‌نیوز - سامسونگ، هواوی، اوپو و حتی TCL باور دارند که موبایل‌های تاشو آینده بازار تلفن های هوشمند را به خود اختصاص خواهند داد و به همین دلیل است که همین برند‌ها در کنگره جهانی موبایل امسال (MWC 2019)، اولین گوشی‌های تاشو خود را معرفی کرده‌اند.

سامسونگ، هواوی، اوپو و حتی TCL باور دارند که موبایل‌های تاشو آینده بازار تلفن های هوشمند را به خود اختصاص خواهند داد و به همین دلیل است که همین برند‌ها در کنگره جهانی موبایل امسال (MWC 2019)، اولین گوشی‌های تاشو خود را معرفی کرده‌اند. از سوی دیگر اپل هنوز به تولید موبایل تاشو علاقه‌ای نشان نداده و این مسئله نگرانی استیو وزنیاک یکی از بنیانگذاران اپل را بر انگیخته است.

استیو وزنیاک در مصاحبه‌ای که با وبسایت بلومبرگ داشت عنوان نمود:

 

«اپل چند وقتی است که رهبری صنعت تولید موبایل را با نوآوری‌های خود نظیر Touch ID و Face ID در اختیار دارد اما به نظر می‌رسد اپل در بخش موبایل تاشو از رقبایش عقب افتاده است و این مسئله به ضررش تمام خواهد شد.»

بسیاری باور دارند که اپل با استفاده از نمایشگر‌های تمام صفحه‌ای در آیفون 10، روند استفاده از این مدل صفحه‌ نمایش را هم به راه انداخته است. با این حال به عقیده وزنیاک و بسیاری از کارشناسان دیگر، موفقیت گلکسی فولد می‌تواند اپل را به مشکل بیاندازد.

 

او از این تلفن‌های هوشمند تاشو خوشش آمده و قصد دارد که یک مدل برای خود بخرد چرا که از نظر وی، تکنولوژی گوشی‌های تاشو می‌تواند به کلی بازار تلفن‌های هوشمند را تغییر دهد.

با اینکه سامسونگ و هواوی قصد دارند محصولات خود یعنی گلکسی فولد یا میت ایکس را در سال آینده عرضه کنند اما اپل هنوز برنامه‌ای برای تولید چنین محصولی ندارد. شایعات حاکی از آن است که اگر کمپانی کوپرتینویی بخواهد چنین محصولی را تولید کند، تاریخ عرضه آن حداقل دو سال بعد خواهد بود.

شاید اپل نتواند گجتی برای نسل اول گوشی‌های تاشو عرضه کند اما این مسئله می‌تواند مفید باشد چرا که کمپانی کوپرتیونی وقت دارد که از اشتباهات سامسونگ و هواوی تجربه کسب کند و دو سال بعد، محصولی بی عیب و نقص عرضه کرده و بدین شکل عقب افتادگی خود را جبران نماید.

البته وزنیاک آنقدر هم نگران نیست چرا که اپل در حال توسعه‌ی کسب و کارش بوده و خود را برای دوران پسا آیفون آماده کرده است. علاوه بر این وزنیاک باور دارد که اپل همیشه به صورت مخفیانه در حال تولید گجت‌های نوآورانه‌ است و بعید است در صورت همه گیر شدن گوشی تاشو، محصول این چنینی عرضه نکند.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه