دسترسی میلیون ها کاربر از بهمن به واتس‌آپ قطع می‌شود
همراه ما باشید

دسترسی میلیون ها کاربر از بهمن به واتس‌آپ قطع می‌شود

دسترسی میلیون ها کاربر از بهمن به واتس‌آپ قطع می‌شود

آی‌سی‌تی‌نیوز - در این صفحه آمده است که از ۱۲ بهمن ماه سال جاری آن دسته از کاربرانی که همچنان از iOS 8 یا نسخه های پایین تر استفاده می کنند دیگر قادر به استفاده از این اپ نخواهند بود. در حال حاضر نیز صرفا کاربرانی می توانند اکانت واتس اپ ایجاد یا حساب قبلی خود را تایید کنند که iOS 9 یا نسخه های جدیدتر آن را روی گوشی خود داشته باشند

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات به نقل از دیجییاتو، در این صفحه آمده است که از ۱۲ بهمن ماه سال جاری آن دسته از کاربرانی که همچنان از iOS 8 یا نسخه های پایین تر استفاده می کنند دیگر قادر به استفاده از این اپ نخواهند بود. در حال حاضر نیز صرفا کاربرانی می توانند اکانت واتس اپ ایجاد یا حساب قبلی خود را تایید کنند که iOS 9 یا نسخه های جدیدتر آن را روی گوشی خود داشته باشند. در صفحه پشتیبانی واتس اپ آمده است که «برای ایجاد بهترین تجربه به شما توصیه می کنیم از آخرین نسخه iOS روی گوشی خود استفاده نمایید. برای آشنایی با نحوه به روز رسانی نرم افزاری لطفا به وبسایت اپل مراجعه نمایید.»

واتس اپ در بیانیه خود اشاره ای هم به کاربران اندروید داشته و اعلام کرده که دستگاه های مبتنی بر نسخه ۲.۳.۷ (نان زنجبیلی) یا نسخه های پایین تر دیگر امکان ایجاد اکانت جدید یا تایید اکانت قبلی خود را نخواهند داشت. همچنین از ۱۲ بهمن امسال کاربران اندروید باید اندروید ۴.۰ یا نسخه های جدیدتر را روی گوشی خود داشته باشند تا بتوانند از این استفاده نمایند و در غیر اینصورت با قطع دسترسی به واتساپ مواجه می شوند. اما در مورد کاربران ویندوز فون اینکه کلیه نسخه های این سیستم عامل از ۲۰ روز دیگر قادر به استفاده از واتس اپ نخواهند بود.

نسخه iOS واتساپ نخستین بار در آگوست سال ۲۰۰۹ منتشر شد و کمی بعد یعنی در اکتبر ۲۰۱۰ نسخه اندروید آن از راه رسید. اوایل امسال نیز واتساپ گزارش داد که ۱.۵ میلیارد کاربر فعال ماهانه دارد و حتی اگر چند میلیون نفر از آنها را از دست بدهد باز هم تعداد مشترکان آن رقم خوبی است. فیسبوک این اپ پیام رسان را در ازای پرداخت ۲۱ میلیارد دلار خریداری کرد.

اما آنهایی که در نتیجه این تغییرات با قطع دسترسی به واتساپ روبرو می شوند دو راه پیش روی خود دارند؛ یا نرم افزار گوشی خود را به تازه ترین نسخه به روز رسانی کنند یا اینکه به فکر خرید یک گوشی جدید باشند.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه