لزوم توجه به الکترونیکی کردن آمار در کشور
همراه ما باشید

لزوم توجه به الکترونیکی کردن آمار در کشور

لزوم توجه به الکترونیکی کردن آمار در کشور

آی‌سی‌تی‌نیوز - معاون اتکایی بیمه مرکزی با تاکید بر لزوم توجه به الکترونیکی کردن آمارها گفت: اطلاعات موجود در صنعت بیمه باید به محتواهای قابل ارائه برای اخذ تصمیم گیری و برنامه‌ریزی در زمان‌های مناسب تبدیل شود.

معاون اتکایی بیمه مرکزی با تاکید بر لزوم توجه به الکترونیکی کردن آمارها گفت: اطلاعات موجود در صنعت بیمه باید به محتواهای قابل ارائه برای اخذ تصمیم گیری و برنامه‌ریزی در زمان‌های مناسب تبدیل شود.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران و به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، غلامعلی جهانگیری در چهارمین گردهمایی معاونین فنی و مدیران فناوری اطلاعات شرکت های بیمه با بیان این مطلب از کیفیت بالا و بهنگام سازی به عنوان مهم ترین ویژگی ها و کارکردهای آمار یاد کرد.

بر اساس این گزارش، معاون اتکایی بیمه مرکزی با تبیین و تشریح  جزییات سامانه آماری تهیه شده موسوم به داشبورد مدیریتی گفت: عملیاتی و اجرایی شدن فعالیت‌های بیمه‌ای بدون آمار و اطلاعات امکان‌پذیر نیست و دراین زمینه کیفیت آماردهی بسیار مهم است.

عضو هیات عامل بیمه مرکزی با اشاره به سالنامه‌های فصلی و سالانه که به شکل فیزیکی منتشر می‌شوند، گفت: در حال حاضر  با توجه به سرعت تبادل اطلاعات نمی‌توان به این کتاب‌ها اتکا کرد چرا که تحلیل‌های مطلوب و مفید از اطلاعات بروز بدست می آید.

جهانگیری در ادامه سخنان خود گفت: افزایش اطلاعات و آمارهای تولیدی از صنعت بیمه در شاخص‌ها و متغیرهای گوناگون،   تحلیل آنها را دشوار کرده و قطعا کنترل آنها از توان انسان خارج است و همین موضوع ایجاب می‌کند که بهره‌گیری از ابزارها و سامانه‌های الکترونیکی در دستور کار همه مدیران و کارشناسان قرار گیرد.

وی از تجمیع اطلاعات و ایجاد سامانه‌های نظارتی آماری و هوشمند به عنوان چراغ راهی یاد کرد که می‌تواند به فعالان، صاحب نظران و مدیران صنعت بیمه کمک کند تا برنامه‌های آتی صنعت بیمه را بر اساس آن تنظیم کنند.

گفتنی است چهارمین گردهمایی معاونین فنی و مدیران  فناوری اطلاعات شرکت‌های بیمه به مدت دو روز در جزیره کیش برگزار می‌شود.

درباره نویسنده

نادر  نینوایی

نادر نینوایی مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه