حساب کاربری بشار اسد در توئیتر مسدود شد
همراه ما باشید

حساب کاربری بشار اسد در توئیتر مسدود شد

حساب کاربری بشار اسد در توئیتر مسدود شد

آی‌سی‌تی‌نیوز - ریاست جمهور سوریه اعلام کردکه شبکه اجتماعی توئیتر حساب کاربری آن را هنگام پخش مصاحبه بشار اسد با یک شبکه ایتالیایی که این شبکه از پخش آن امتناع کرده بود، مسدود کرد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات به نقل از مهرریاست جمهور سوریه اعلام کردکه شبکه اجتماعی توئیتر حساب کاربری آن را هنگام پخش مصاحبه بشار اسد با یک شبکه ایتالیایی که این شبکه از پخش آن امتناع کرده بود، مسدود کرد.

ریاست جمهوری سوریه افزود که این اقدام توئیتر بدون هیچ توجیه و اطلاع قبلی صورت گرفته است.

مصاحبه بشار اسد رئیس جمهوری سوریه با شبکه تلویزیونی RaiNews ایتالیا که این شبکه از پخش آن سرباز زده بود دوشنبه شب توسط صفحه توئیتر ریاست جمهوری سوریه و برخی رسانه ها از جمله شبکه خبری المیادین پخش شد.

بشار اسد در این مصاحبه درباره نقش اروپا در بحران سوریه گفت: اولا باید از یک سوال ساده شروع کنیم: مسبب مشکل کنونی چه کسی بوده است؟ چرا شما در اروپا با آوارگان مواجه هستید؟ یک سوال ساده می ماند چون تروریسم از طرف اروپا البته از سوی آمریکا وترکیه ودیگران حمایت شده است اما اروپا مسبب اصلی ایجاد این هرج ومرج در سوریه  بوده لذا انسان هر چه می کارد، همان را برداشت می کند.

رئیس جمهور سوریه در پاسخ به این سوال که چرا می گویید اروپا مسبب اصلی بوده است؟، افزود: چون اتحادیه اروپا از روز اول یا بگذار بگوییم از هفته اول از تروریست ها در سوریه علنا حمایت کرده بود. از آغاز، مسئولیت کار را به گردن دولت سوریه انداخته بود و بعضی کشورها از جمله فرانسه تسلیحات به آنها ارسال کرده بودند. یکی از مقامات مسئول فرانسه این حرف را زده بود. فکر کنم وزیر امور خارجه این کشور فابیوس که گفته بود: ما داریم تسلیحات به آنها ارسال می کنیم. آنها (اروپایی ها) تسلیحات را ارسال کرده واین هرج ومرج را به راه انداخته اند. لذا عده زیادی از مردم توان زندگی کردن در سوریه را نداشتند ومجبور شدند کشور را ترک کنند.

لازم به ذکر است که دفتر سیاسی و اطلاع رسانی ریاست جمهوری سوریه با صدور بیانیه ای از اقدام شبکه رای نیوز ۲۴ ایتالیا در عدم انتشار مصاحبه صورت گرفته با بشار اسد رئیس جمهوری سوریه انتقاد کرد.

در این بیانیه آمده بود: شبکه مذکور ۲ هفته قبل با بشار اسد مصاحبه ای انجام داد اما آن را منتشر نکرده است.

در ادامه این بیانیه تصریح شده است: قرار بر این بود که این مصاحبه منتشر شود اما تاکنون منتشر نشده است. مسئولان این رسانه با ما تماس گرفتند و گفتند که به دلایل نامفهومی قصد به تأخیر انداختن انتشار آن را دارند و این مسأله چند بار تکرار شد و به نظر می رسد که این مصاحبه منتشر نخواهد شد.

در این بیانیه تاکید شده است: بهتر است که این رسانه اروپایی به مبانی ادعایی غربی ها پایبند باشد. اگر این مصاحبه طی ۲ روز آتی منتشر نشود ما آن را منتشر می کنیم./

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه