این روبات علف‌های هرز را نابود می‌کند
همراه ما باشید

این روبات علف‌های هرز را نابود می‌کند

این روبات علف‌های هرز را نابود می‌کند

آی‌سی‌تی‌نیوز - صاحبان باغ و باغچه همیشه با مشکل علف های هرز دست و پنجه نرم می کنند. اما این مشکل برای کشاورزان در مقیاس وسیع تر به چالشی بزرگ هنگام برداشت محصول تبدیل می شود.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات به نقل از مهر صاحبان باغ و باغچه همیشه با مشکل علف های هرز دست و پنجه نرم می کنند. اما این مشکل برای کشاورزان در مقیاس وسیع تر به چالشی بزرگ هنگام برداشت محصول تبدیل می شود.

در همین راستا قرار است سال آینده یک روبات جدید آزمایش شود که می تواند با گیاهان ناخواسته و علف های هرز را ردیابی کند و با پالس الکتریسته نابود کند.

 

استارت آپ انگلیسی Small Robot Company این روبات را ساخته است. این شرکت سال گذشته سه روبات مخصوص خدمات نگهداری کشاورزی ابداع کرد که تام، دیک و هری نام داشتند. این روبات ها برای اتوماسیون برخی فعالیت های کشاورزی وهمچنین کاهش هزینه ها ساخته شده بودند.

تام یک روبات ردیابی علف های هرز است که مساحت ۲۰ هکتار را پوشش می دهد و روزانه با استفاده از سیستم ناوبری و دوربین های نصب شده منطقه مذکور را بررسی می کند. دوربین های این روبات با وضوح میلی متری علف های هرز را شناسایی می کنند.

روبات هری مجهز به یک مته است و طوری طراحی شده تا دانه گیاهان را با دقت بالایی بکارد و همچنین این روبات می تواند مکان کشت انواع گیاهان را ثبت کند تا نقشه ای دقیق از آن فراهم کند.

اکنون این شرکت اطلاعاتی از روبات دیک منتشر کرده است. این ربات به طور تجاری عرضه می شود و مجهز به فناوری از بین بردن علف های هرز است که استارت آپ Rootwave آن را ابداع کرده است. این روبات با استفاده از الکتریسیته علف های هرز را از داخل یعنی از ریشه می سوزاند.

منعفت اصلی این شیوه کشتن علف های هرز آن است که دیگر نیازی به مواد شیمیایی نیست و همچنین از کیفیت خاک و تنوع زیستی آن برای نسل آینده محافظت می شود. 

شرکت تولید کننده روبات ها در نظر دارد با کمک روبات تام نقشه ای از محصول کشاورزی تهیه و علف های هرز را شناسایی کند. در مرحله بعد روبات دیک برای خنثی کردن تهدید علف های هرز ارسال می شود و با استفاده از سیستم های ناوبری خودکار و اطلاعات روبات تام، هدف های خود را نابود می کند.

قرار است روبات های علف کش در ۲۰۲۰ میلادی در ۲۰ مزرعه انگلیس آزمایش شوند. شرکت سازنده امیدوار است سرویس های خود را در ۲۰۲۱ میلادی به طور تجاری عرضه کند./

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه