مصرف دارو به صورت هوشمندانه
همراه ما باشید

مصرف دارو به صورت هوشمندانه

مصرف دارو به صورت هوشمندانه

آی‌سی‌تی‌نیوز - شرکت فناوری دارویی Elucid Health با ایجاد ابزارهای نظارت بر سلامت مجازی، بیماران را تحت کنترل گرفته و روند مصرف دارو را برای ان ها تسهیل می کند. در همین راستا محققان این کمپانی اعلام کردند که بطری هوشمند قرص "Pill Connect" صد درصد مطمئن عمل کرده و نظارتی دائمی بر مصرف دارو در زمانهای مشخص شده دارد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات به نقل از ion شرکت فناوری دارویی Elucid Health با ایجاد ابزارهای نظارت بر سلامت مجازی، بیماران  را تحت کنترل گرفته و روند مصرف دارو را برای ان ها تسهیل می کند. در همین راستا محققان این کمپانی اعلام کردند که بطری هوشمند قرص "Pill Connect"  صد درصد مطمئن عمل کرده و نظارتی دائمی بر مصرف دارو در زمانهای مشخص شده دارد.

برای استفاده از این سیستم هوشمند تنها کافی است اپلیکیشن آن را در تلفن همراه خود نصب کرده و زمان دقیق مصرف قرص را در آن ثبت کنیم. با ثبت اطلاعات و داده ها، این بطری روند مصرف دارو را پیگیری کرده و در صورت فراموشی و یا مصرف دوباره هشدار می دهد.

این محصول جدید در عین حال بر داده ها در زمان واقعی پایبند بوده و برای جلوگیری از دوزهای از دست رفته، داده های جدید برای مصرف دوز جدید را آنالیز کرده و به بیمار اطلاع می دهد. تمامی اطلاعات و داده ها در این سیستم ثبت شده و از طریق تلفن همراه به بیمار و یا پزشک معالج ارسال می شود. یکی دیگر از قابلیت ها یپیشرفته این سیستم آن است که به محض مصرف صحیح قرص ها، این سیستم قفل شده و اجازه مصرفی بیش از دوز مشخص شده را به کاربر نمی دهد.

گفتنی است مرکز ملی اطلاعات بیوتکنولوژی در آخرین تحقیقات خود اعلام کرده است که بین 25 تا 50 درصد بیماران در سراسر جهان داروهای خود را مصرف نمی کنند. تنها در ایالات متحده این وضعیت به مرگ 125 هزار ختم شده و 10 درصد از آن ها را بار دیگر روانه بیمارستان کرده است.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه