کنترل بازار موبایل ماهانه به ۱۵۰ تا ۱۷۰ میلیون دلار نیاز دارد
همراه ما باشید

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات

کنترل بازار موبایل ماهانه به ۱۵۰ تا ۱۷۰ میلیون دلار نیاز دارد

کنترل بازار موبایل ماهانه به ۱۵۰ تا ۱۷۰ میلیون دلار نیاز دارد

آی‌سی‌تی‌نیوز - واردکنندگان موبایل دست‌کم نیازمند ۱۵۰ تا ۱۷۰ میلیون دلار به شکل ماهانه هستند تا بتوانند بازار موبایل را با آرامش جلو ببرند، چراکه موبایل نیازمندی ضروری جامعه است.

واردکنندگان موبایل دست‌کم نیازمند ۱۵۰ تا ۱۷۰ میلیون دلار به شکل ماهانه هستند تا بتوانند بازار موبایل را با آرامش جلو ببرند، چراکه موبایل نیازمندی ضروری جامعه است.

حسین غروی رام، رییس انجمن واردکنندگان موبایل هفته گذشته در نشستی با اصحاب رسانه با اعلام این مطلب گفت: انجمن واردکنندگان موبایل بالای 2 میلیارد دلار گردش مالی دارد و در چند ماه گذشته برای تامین این بازار با چالش بزرگی مواجه بودیم و در سه ماه گذشته تمام شرکت‌های فعال در صنف موبایل کالاهای خود را با ضرر فروخته‌اند. چنانچه قیمت‌ها افزایش پیدا کند به یک سوم سود لازم می‌رسند.

وی توضیح داد: امروز مشکل ما چرخه توزیع کالا در بازار است و واردات شفاف است. طرح رجیستری همه چیز را شفاف کرده اما تاجایی قابل استفاده است که ما کالا را وارد می‌کنیم و آن را به دست اول می‌فروشیم. این مشکل باید حل شود، راه‌کارش هم سامانه افق است.

رییس انجمن واردکنندگان موبایل تاکید کرد: دو عامل می‌‌تواند بازار را کنترل کند؛ برندها که متاسفانه تعدادشان کم است و تصمیم‌گیران و ذی‌نفعان دولتی. ما در کنار این تصمیم‌گیران قرار گرفتیم و امروز روند کار به شکلی پیش رفته است که قیمت برخی گوشی‌ها در ایران، از قیمت عمده‌فروشی در دبی با نرخ روز دلار، ارزان‌تر است.

در ادامه این جلسه نموداری از آمار واردات و مصرف گوشی‌های موبایل در ایران ارایه شد که در آن سهم برندهای گوشی به تفکیک اعلام شده بود. سامسونگ با بیش از 50 درصد و نوکیا با بیش از 20 درصد در واردات و مصرف بالاترین سهم را به خود اختصاص داده بودند. گزارش کامل این نشست را در سایت عصر ارتباط بخوانید.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه