استارت آپ های نفتی در پارک فناوری ری مستقر می شوند
همراه ما باشید

استارت آپ های نفتی در پارک فناوری ری مستقر می شوند

استارت آپ های نفتی در پارک فناوری ری مستقر می شوند

آی‌سی‌تی‌نیوز - وزیر نفت از استقرار اولین استارت آپ ها قبل از پایان امسال در پارک فناوری منطقه ری خبر داد.

وزیر نفت از استقرار اولین استارت آپ ها قبل از پایان امسال در پارک فناوری منطقه ری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران و به نقل از اکوموتیو، بیژن زنگنه، وزیر نفت در حاشیه اولین رویداد توسعه فناوری ویژه اقلام پرمصرف گاز که امروز در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، گفت: در شهرکی ۲۵ هکتاری در منطقه ری که بلااستفاده بود، استارت راه اندازی پارک فناوری زده شد. وی افزود: در این شهرک شرکت های دانش بنیان و استارت آپ های حوزه نفت می توانند فعالیت کنند.

زنگنه در پاسخ به سوالی در خصوص زمان راه اندازی پارک فناوری در این منطقه، تصریح کرد: بنا داریم تا پایان امسال استارت آپ های فعال در حوزه نفتی را در این منطقه مستقر کنیم. کارهای راه اندازی این پارک فناوری آغاز شده به طوری که در حال طراحی و معماری داخلی است.

زنگنه در ادامه گفت: ما در صدد هستیم صندوق پژوهش و فناوری را به زودی با سرمایه اولیه صد میلیون تومان راه اندازی کنیم تا به این واسطه از شرکت های دانش بنیان و استارت آپ های این حوزه حمایت شود.

وی افزود: تسهیلات این صندوق نه تنها به شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک فناوری ری اختصاص می یابد بلکه به همه شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه نفتی تخصیص پیدا می کند. زیرا این شرکت ها از اجزای زیست بوم فناوری هستند و ما باید وضعیت های زیادی را برای آنها ایجاد کنیم.

درباره نویسنده

نادر  نینوایی

نادر نینوایی مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه