ایلان ماسک از پرداخت غرامت تبرئه شد
همراه ما باشید

ایلان ماسک از پرداخت غرامت تبرئه شد

ایلان ماسک از پرداخت غرامت تبرئه شد

آی‌سی‌تی‌نیوز - پس از انتقاد ورنون آنسورث از ایلان ماسک به خاطر تلاش وی در ماجرای تایلند، مدیر عامل تسلا در صفحه توییتر خود تهمت ناشایستی را به غارنورد بریتانیایی وارد کرد. با این حال پس از یک محاکمه چهار روزه، دادگاه در نهایت به نفع ماسک رای داد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات به نقل از رسانه کلیک – پس از انتقاد ورنون آنسورث از ایلان ماسک به خاطر تلاش وی در ماجرای تایلند، مدیر عامل تسلا در صفحه توییتر خود تهمت ناشایستی را به غارنورد بریتانیایی وارد کرد. با این حال پس از یک محاکمه چهار روزه، دادگاه در نهایت به نفع ماسک رای داد.

روز سه شنبه این هفته، ورنون آنسورث در دادگاه لس آنجلس، مبلغی معادل با 190 میلیون دلار را به عنوان غرامت از ایلان ماسک طلب کرد. ماسک در پی اقدام آنسورث به نجات 12 پسر بچه و مربی آن ها از غاری در تایلند و بحث و جدال با این غارنورد، در حساب توییتر خود وی را به کودک آزاری متهم کرد. با این حال مدیر عامل تسلا و SpaceX در دادگاه از پرداخت غرامت تبرئه شد. هیئت منصفه پس از یک محاکمه چهار روزه، تنها در کمتر از یک ساعت به نفع ایلان ماسک رای دادند.

آنسورث در مقابل تصمیم دادگاه، از تیم حقوقی خود تشکر کرده و گفته که به تصمیم هیات منصفه احترام می گذارد. از طرف دیگر ایلان ماسک پس از اعلام حکم و خروج از دادگاه گفته که دوباره به انسانیت ایمان آورده است!

دفاعیه ماسک بر اساس مفهومی به نام JDART بوده است. مفهوم JDART به طور کامل به معنی مزاحی (Joke) بوده که بد برداشت شده است، سپس حذف شده (Delete) و پس از اعلام عذرخواهی (Apology) توییت های واکنشی (Responsive Tweets) به منظور حل و فصل آن منتشر می شوند. طبق گفته های الکس اسپیرو، وکیل مدیر عامل تسلا پا پس کشیدن و عقب نشینی ماسک نشان می دهد که وی قصد اهانت نداشته و تنها با آنسورث شوخی کرده است.

با این حال غارنورد بریتانیایی از اظهار نظرهای پراکنده و بدگویی های افراد شکایت داشته و ظاهرا با چشمانی اشک بار در حضور دادگاه صحبت کرده است. طبق گزارش BBC، با نظر به اینکه رفتار رسانه های اجتماعی مورد بازرسی و تحقیق قرار نمی گیرد، می توان پیش بینی کرد که در آینده از مفهوم کلی JDART بیشتر استفاده خواهد شد.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه