از سایبرتراک چه می دانید
همراه ما باشید

از سایبرتراک چه می دانید

از سایبرتراک چه می دانید

آی‌سی‌تی‌نیوز - یکی از ویژگی‌هایی که ایلان ماسک در مراسم رونمایی از سایبرتراک بر آن تاکید داشت، مقاومت بسیار بالای سازه و اتاق این پیکاپ برقی بود. به گفته مدیرعامل تسلا، به دلیل یکسان بودن جنس بدنه با راکت استارشیپ اسپیس‌اکس، سایبرتراک در مقایسه با سایر پیکاپ‌های بنزینی، از استحکام بیشتری برخوردار است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات به نقل از دیجیکالا یکی از ویژگی‌هایی که ایلان ماسک در مراسم رونمایی از سایبرتراک بر آن تاکید داشت، مقاومت بسیار بالای سازه و اتاق این پیکاپ برقی بود. به گفته مدیرعامل تسلا، به دلیل یکسان بودن جنس بدنه با راکت استارشیپ اسپیس‌اکس، سایبرتراک در مقایسه با سایر پیکاپ‌های بنزینی، از استحکام بیشتری برخوردار است.

پس از معرفی تسلا سایبرتراک، برخی سایتها و نشریات خودرویی در مصاحبه با کارشناسان طراحی و مهندسی، نظرات آن ها را در خصوص این خودرو جویا شدند و حتی شعبه استرالیایی موسسه یوروانکپ ( معروفترین مرکز تست تصادف خودرو ) با انتشار گزارشی از ایرادات فاحش در طراحی این خودرو که مانع کسب استانداردهای تولیدی لازم می‌شود پرده برداشت.

نکته جالب اینکه تقریبا ۹۰ درصد کارشناسان در خصوص غیراستاندارد بودن طراحی بدنه‌ سایبرتراک متفق القول بودند.

اما آنچه در تصویر مشاهده می‌کنید یک رندر دیجیتالی است که توسط سایت Motor1 تهیه و منتشر شده و در واقع تصویری مجازی از نسخه قابل تولید و اصلاح شده سایبرتراک را نمایش می‌دهد.

تغییر ابعاد کلی چراغهای جلو ، اضافه نمودن برف پاک کن و دوربینهای جانبی، تغییر ابعاد تایرها به اندازه استاندارد، تعدیل و اصلاح زوایای تیز بدنه خودرو و کاهش ارتفاع کلی خودرو از سطح زمین بخشی از اصلاحاتی است که از دیدگاه کارشناسان Motor1 برای تولیدی شدن تسلا لازم و اجتناب ناپذیر بوده و سایبرتراک تنها در صورت بازنگری در طراحی و بدنه قادر به کسب استانداردهای تولیدی خواهد بود.

همچنین ظاهرا موقعیت قرار گیری چراغ های خطی عقب در تسلا تراک بر استانداردها منطبق نیست، همچنین طراحی ستون C پرشیب خودرو نیز مانعی برای گذاشت و برداشت آسان محموله ها از طرفین خودرو خواهد بود که یک نقطه ضعف جدی در مقایسه با سایر وانت های موجود در بازار محسوب می شود و ظاهرا تسلا هم بخاطر مقاومت شاسی نمی تواند این بخش را اصلاح کند.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه