طرح انتخاباتی اینترنت پر سرعت خانگی
همراه ما باشید

طرح انتخاباتی اینترنت پر سرعت خانگی

طرح انتخاباتی اینترنت پر سرعت خانگی

آی‌سی‌تی‌نیوز - سندرز در طرح خود که «اینترنت پرسرعت برای همه» نام دارد، پهنای باند را همانند برق، یک ابزار عمومی خوانده و دسترسی به آن را جزو حقوق اولیه انسان ها قلمداد کرده است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات به نقل از دیجییاتو،سندرز در طرح خود که «اینترنت پرسرعت برای همه» نام دارد، پهنای باند را همانند برق، یک ابزار عمومی خوانده و دسترسی به آن را جزو حقوق اولیه انسان ها قلمداد کرده است. این سناتور می خواهد با بودجه ای 150 میلیارد دلاری در قالب کمک های مالی و فنی به اجتماعات و ایالت های آمریکا، شبکه های پهنای باندی را ایجاد کند که توسط مردم کنترل می شوند.

سندرز در طرح جدید خود، پهنای باند دانلود و آپلود را به ترتیب 100 و 10 مگابیت بر ثانیه تعیین کرده که به طور چشمگیری از استاندارد کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا بیشتر است که پهنای باند دانلود و آپلود را به ترتیب 25 مگابیت بر ثانیه و 3 مگابیت بر ثانیه تعیین کرده است.

برنی سندرز یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 آمریکاست و وعده داده در صورت پیروزی در انتخابات، بیطرفی را به اینترنت بازگردانده و شرکت های اینترنتی و تلویزیونی را از تعیین کردن سقف روی دیتا و کنترل کردن دسترسی کاربران به اینترنت منع می کند.

طرح سندرز تلاش های ضد انحصاری او را در برابر شرکت های اینترنتی و تلویزیونی آمریکا نشان می دهد. او با اشاره به اینکه دسترسی به اینترنت در اقتصاد امروز یک ضرورت است و باید در دسترس همگان قرار گیرد، گفت:

«ما شرکت های انحصار طلب را از بین می بریم و آنها را وادار می کنیم تا سرویس دهی قابل قبولی به مشتریان ارائه دهند و هزینه های پنهان، قبض های غافلگیرکننده و همچنین دیگر اقدامات گول زننده خود را کنار بگذارند.»

سندرز از نامزدهای اصلی حزب دموکرات برای انتخابات سال 2020 آمریکاست و یکی از اعضای این عضو است که طرح گسترش دسترسی به اینترنت را ارائه می کند. ماه اوت سال جاری میلادی، «الیزابت وارن»، از دیگر اعضای این حزب نیز از طرح 85 میلیون دلاری خود برای افزایش دسترسی به اینترنت برای مناطق محروم پرده برداشت.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه