ساعتی با قیمت 44 هزار دلار
همراه ما باشید

ساعتی با قیمت 44 هزار دلار

ساعتی با قیمت 44 هزار دلار

آی‌سی‌تی‌نیوز - مکعبی یا کیوبیک کلاک (Cubic Clock) از آلومینیوم برس خورده تشکیل شده و به مناسبت 40 سالگی تاسیس برند لاکچری The Hour Glass طراحی شده است. این ساعت از دو عقربه مثلثی برخوردار است و طراحانش می گویند هدف از طراحی آن «کمرنگ کردن مرز بین هنر، طراحی و ساعت ها» است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات به نقل از دیجییاتو،ساعت مکعبی یا کیوبیک کلاک (Cubic Clock) از آلومینیوم برس خورده تشکیل شده و به مناسبت 40 سالگی تاسیس برند لاکچری The Hour Glass طراحی شده است. این ساعت از دو عقربه مثلثی برخوردار است و طراحانش می گویند هدف از طراحی آن «کمرنگ کردن مرز بین هنر، طراحی و ساعت ها» است.

طراح به جای استفاده از قطعات و مواد غیرضروری، تنها با برش دادن دو قطعه آلومینیومی از یکی از گوشه های مکعب، عقربه ها را ایجاد کرده است.

این ساعت تقریباً 20 سانتی متری در طول روز همانند دیگر ساعت های عقربه دار حرکت می کند، ولی ساعت 12:00 ظهر و 12:00 شب، با قرار گرفتن عقربه ها در یک راستا، شکل واقعی خود را بروز داده و یک مکعب کامل را شکل می دهد.

div class="large-12 columns owl-carousel dg-gallery-carousel gallery">

در طول روز عقربه ها 22 مرتبه روی یکدیگر قرار می گیرند. به گفته طراح این عامل سبب می شود تا کاربر حس کند زمان هر 12 ساعت یکبار، از نو راه اندازی می شود.

 

شرکت Nendo تا پیش از این چندین ساعت با طرح های عجیب طراحی کرده است. این شرکت قبلاً سه ساعت کوکو طراحی کرده بود که یکی از آنها قابلیت تبدیل شدن به کتابخانه را داشت و دیگری شبیه خانه ای بود که به شکل وارونه روی میز قرار می گرفت.

از ساعت مکعبی تنها 10 عدد ساخته شده و با قیمت 44 هزار دلار به فروش می رسد.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه