سرویس توکن بلاکچین مایکروسافت راه اندازی شد
همراه ما باشید

سرویس توکن بلاکچین مایکروسافت راه اندازی شد

سرویس توکن بلاکچین مایکروسافت راه اندازی شد

آی‌سی‌تی‌نیوز - هدف از راه اندازی سرویس توکن بلاکچین اژور تسهیل فرایندهای تعریف، ایجاد و مدیریت توکن ها برای دارایی های فیزیکی و دیجیتالی است. این سرویس در مدیریت خود شبکه بلاکچین نیز به کاربران کمک خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات به نقل از دیجییاتو،هدف از راه اندازی سرویس توکن بلاکچین اژور تسهیل فرایندهای تعریف، ایجاد و مدیریت توکن ها برای دارایی های فیزیکی و دیجیتالی است. این سرویس در مدیریت خود شبکه بلاکچین نیز به کاربران کمک خواهد کرد.

مایکروسافت برای پیاده سازی هرچه سریعتر این فرایندها قالب های آماده ای را برای کاربردهای رایج ارائه کرده است. علاوه بر این در آینده نزدیک یک گالری از قالب های ایجاد شده توسط شرکت های همکار نیز در دسترس مشتریان قرار می گیرد.

دیگر سرویس معرفی شده مدیر داده بلاکچین است که برای دریافت داده لجر بلاکچین، رمزگشایی (در صورت رمزنگاری) و ارائه آن به منابع مختلف طراحی شده است. آنطور که ردموندی ها می گویند این قابلیت جدید وظایف سنگین یکپارچه سازی اپلیکیشن های فعلی با داده های روی لجر بلاکچین را آسان می سازد.

مایکروسافت اژور چند روز قبل هم از توکن غیرقابل تعویض (NFT) اژور Heroes رونمایی کرد که قرار است در قالب پاداش به توسعه دهندگانی که در زمینه اژور فعالیت دارند، پرداخت شود:

اژور Heroes در ازای اقدامات موثر و مفیدی مثل آموزش، ساخت دمو، تولید نمونه کد و بلاگ نویسی در مورد اژور یا حل چالش ها به افراد و توسعه دهندگان جایزه داده می شود.

توکن ها روی شبکه بلاکچین اتریوم و با یک پلتفرم گیمینگ محبوب به نام Enjin ساخته می شوند. یکی دیگر از پروژه های بلاکچین مایکروسافت تولید یک بازی با همکاری Eidos و Fabled Lands به نام «قلمروی مرگ» است که پیشینه آن به دهه ۱۹۸۰ میلادی باز می گردد.

بلاکچین در حال تسخیر قلمروهای مختلفی است و در جدیدترین مورد پای آن به صنعت چاپ سه بعدی باز شده که می تواند به بهبود زنجیره تامین صنعت هوافضا منجر شود.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه