اجرای رمز دوم پویا باعث کاهش کلاهبرداری می شود
همراه ما باشید

اجرای رمز دوم پویا باعث کاهش کلاهبرداری می شود

اجرای رمز دوم پویا باعث کاهش کلاهبرداری می شود

آی‌سی‌تی‌نیوز - رییس اداره توسعه فناوری اطلاعات بانک رفاه گفت: اجرای رمز دوم پویا و غیر فعال شدن رمزهای ایستا باعث ارتقاء امنیت تراکنش‌های بانکی بدون حضور کارت و کاهش کلاهبرداری‌های آنلاین می‌شود.

رییس اداره توسعه فناوری اطلاعات بانک رفاه گفت: اجرای رمز دوم پویا و غیر فعال شدن رمزهای ایستا باعث ارتقاء امنیت تراکنش‌های بانکی بدون حضور کارت و کاهش کلاهبرداری‌های آنلاین می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران و به نقل از  ایبنا، محسن مشهدی جعفری با اشاره به تاثیر اجرای رمز دوم یکبار مصرف در شبکه پرداخت و تراکنش‌های بانکی گفت:  کلاهبرداری‌های آنلاین با ایجاد سایت‌های جعلی به خصوص در زمینه فیشینگ در کشور رشد بسیار زیادی داشته تا جایی که این مسئله باعث شد تا افزایش امنیت تراکنش‌های بانکی و کاهش کلاهبرداری‌ها یکی از مهمترین اقدامات در دستور کار بانک مرکزی و شبکه بانکی از سال گذشته قرار بگیرد؛ در همین راستا و با هماهنگی‌های انجام شده قرار است تا در راستای اصلاح وضعیت تراکنش‌های بدون کارت در گام اولیه، انجام تمامی تراکنش‌های بدون حضور کارت از ابتدای دی ماه سال جاری با رمز دوم یکبار مصرف قابل انجام باشد.

مشتریان سریعتر رمز دوم یکبار مصرف را فعال کنند/ غیر فعال‌سازی رمزهای دوم ایستا از پانزدهم دی ماه

رییس اداره توسعه فناوری اطلاعات بانک رفاه ادامه داد: با اجرایی شدن رمز دوم پویا، رمزهای دوم ایستا از تاریخ پانزدهم دی ماه غیر فعال می‌شوند و مشتریان برای استفاده از خدمات و تراکنش‌های بدون حضور کارت از جمله خرید اینترنتی، کارت به کارت، خرید شارژ، پرداخت قبوض و ... باید نسبت به فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف هرچه سریعتر اقدام کنند.

افزایش امنیت تراکنش بانکی شهروندان و کاهش فیشینگ با اجرایی شدن رمز دوم پویا

وی با بیان اینکه رمز دوم پویا می‌تواند نقش مهم و موثری در مباره با جرایم و کلاهبرداری‌های آنلاین داشته باشد، اظهار داشت: اجرایی شدن رمز دوم یکبار مصرف ضمن افزایش امنیت تراکنش‌های بانکی بدون حضور کارت قطعا در کاهش فیشینگ در کشور تاثیرگذار خواهد بود؛ مشتریان باید بدانند که با اجرایی شدن رمز پویا کارت این احتمال وجود دارد که در کوتاه در دسترسی آنها به رمز مقداری پیچیدگی ایجاد شود، اما امنیت آنها ارتقاء پیدا خواهد کرد.

رییس اداره توسعه فناوری اطلاعات بانک رفاه در خصوص مزایای رمز دوم پویا گفت: رمز یکبار مصرف کارت بانکی، اعتبار مشخصی بالغ بر ۶۰ ثانیه دارد و امنیت مشتریان بانکی به خصوص افرادی که توجه کمتری نسبت به رعایت نکات امنیتی در استفاده از خدمات و تراکنش‌های بدون حضور کارت را دارند، افزایش می‌دهد.

سامانه اپلیکیشن رمز ساز بانک رفاه ایجاد شد/ زیرساخت پیامک و USSD ارائه رمز دوم یکبار مصرف در دستور کار

وی تاکید  کرد: بانک رفاه کارگران نیز در راستای ابلاغ انجام شده از سوی بانک مرکزی و ضرورت ایجاد سامانه ارائه رمز دوم یکبار مصرف به مشتریان، نرم افزار رمزسازی را ایجاد کرده که مشتریان با دریافت نرم افزار از طریق سایت بانک رفاه و فعال‌سازی با استفاده از خودپردازهای رفاه می‌توانند به صورت آفلاین به رمز دوم پویا دسترسی داشته باشند؛ از سویی دیگر فرآیندهای فنی سامانه هریم بانک مرکزی و  ایجاد سامانه USSD (کد دستوری) نیز در دستور کار قرار گرفته تا با اجرایی شدن طرح و از ابتدای دی ماه مشتریان بتوانند به صورت پیامکی رمز دوم پویا را دریافت کنند.

درباره نویسنده

نادر  نینوایی

نادر نینوایی مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه