لیبرا اجازه فعالیت ندارد
همراه ما باشید

لیبرا اجازه فعالیت ندارد

لیبرا اجازه فعالیت ندارد

آی‌سی‌تی‌نیوز - این اقدام موضع سخت اتحادیه اروپا در قبال لیبرا را نشان می دهد که تاکنون به خاطر اثرات احتمالی اش روی سیستم مالی کشورهای مختلف از سوی بسیاری قانونگذاران مورد انتقاد قرار گرفته است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات به نقل از دیجییاتو، این اقدام موضع سخت اتحادیه اروپا در قبال لیبرا را نشان می دهد که تاکنون به خاطر اثرات احتمالی اش روی سیستم مالی کشورهای مختلف از سوی بسیاری قانونگذاران مورد انتقاد قرار گرفته است.

وزرای اقتصاد اتحادیه اروپا در انتهای جلسه دیروز تصویب کردند تا زمانی که موانع و چالش های حقوقی پیش روی رمزارزهای خصوصی شناسایی و رفع نشوند نباید به این سکه های ثابت اجازه فعالیت داد.

سکه های ثابت ارزهای دیجیتالی نظیر لیبرا هستند که معمولا از پشتوانه هایی نظیر پول های سنتی و دیگر اوراق بهادار برخوردارند در حالی که سکه های رمزگذاری شده نظیر بیت کوین اینچنین نیستند. با این حال هر دوی آنها در گروه رمزارزها جای میگیرند.

به دنبال افزایش فشارها از سوی قانونگذاران در حدود یک چهارم حامیان اصلی لیبرا از جمله غول های پرداختی غرب شامل ویزا و مسترکارت از این پروژه کناره گیری کردند. در نهایت تنها ۲۰ عضو در انجمن لیبرا (واقع در ژنو) باقی ماند تا این پروژه را پیش ببرد.

وزرای اتحادیه اروپا در جلسه دیروز اعلام کردند که ممکن است در چارچوب یک طرح جهانی قوانینی را برای دارایی های رمزگذاری شده و سکه های ثابت وضع نمایند و در حال حاضر نیز کمیسیون اروپا روی وضع این قوانین کار می کند.

وزیران اتحادیه اروپا همچنین در جلسه خود از تلاش های بانک مرکزی اروپا برای ایجاد پول دیجیتالی عمومی که میتواند جایگزینی برای طرح ها و برنامه های خصوصی باشد تجلیل کردند. بانک مرکزی اروپا پیشتر اعلام کرده بود که اگر نقل و انتقال پول درون این قاره همچنین نرخ بالای خود را حفظ کند نیاز به ایجاد یک پول دیجیتالی عمومی ضروری خواهد بود.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه