اپرا با دارک مود بهینه به گوشی های اندرویدی آمد
همراه ما باشید

اپرا با دارک مود بهینه به گوشی های اندرویدی آمد

اپرا با دارک مود بهینه به گوشی های اندرویدی آمد

آی‌سی‌تی‌نیوز - مهمترین تغییرات نسخه ۵۵ بر اساس وبلاگ اپرا، حالت بهینه شده دارک مود است. اگر به خاطر داشته باشید، مرورگر اپرا مدتی است از حالت تاریک استفاده می‌کند. اما این بار این کمپانی پا را فراتر گذاشته و سعی کرده تا بهترین نسخه از حالت تاریک را به مرورگر خود بیاورد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات به نقل از دیجییاتو،مهمترین تغییرات نسخه ۵۵ بر اساس وبلاگ اپرا، حالت بهینه شده دارک مود است. اگر به خاطر داشته باشید، مرورگر اپرا مدتی است از حالت تاریک استفاده می‌کند. اما این بار این کمپانی پا را فراتر گذاشته و سعی کرده تا بهترین نسخه از حالت تاریک را به مرورگر خود بیاورد. در نسخه ۵۵ مرورگر اپرا، شاهد اضافه شدن اسلایدری هستیم که به کاربران اجازه می‌دهد دمای رنگ و شدت آن را کم و زیاد کند. ان کار باعث می‌شود تا کاربر نور آبی و روشنایی نمایشگر را با دقت و کنترل بیشتری تنظیم کند.

در حالت تاریک نسخه ۵۵ مرورگر اپرا نیز چند گزینه جدید وجود دارد. علاوه بر اسلایدر بالا که حالت دارک مود را کنترل می‌کرد، گزینه‌ای جدید وجود دارد که تم تاریک را فعال می‌کند. بر اساس گفته‌های اپرا، این تم باعث می‌شود تا وب سایت‌هایی که از CSS بهینه شده برای حالت تاریک بهره می‌برند، به صورت خودکار به حالت تاریک تغییر یابند. البته اپرا می‌گوید وب سایت‌های کمی وجود دارند که از این حالت پشتیبانی می‌کنند.

با این حال اگر به یکی از این وب سایت‌ها سر زدید، می‌توانید با فعال کردن حالت «Dark Web Pages» به صورت خودکار، صفحه سایت را مناسب شرایط تاریک کنید. این کار به صورت خودکار صفحه سایت را به حالت تاریک تبدیل می‌کند تا نور کمتری به چشم کاربر برسد و در نتیجه در شب، راحت‌تر مطالعه کند.

علاوه بر این، نسخه ۵۵ مرورگر اپرا حالت دیگری هم برای تاریک کردن کیبورد گوشی دارد تا اگر کیبوردی با پشتیبانی از دارک مود نصب نکردید، به طور خودکار آن را هم تاریک کند. تغییرات دیگر نیز مروبط به مطالعه دو ستونی در تبلت های اندرویدی در بخش اخبار اپرا است. همچنین اکنون برای تغییر پنجره باز در مرورگ اپرا، نیاز نیست تا به گالری تب بروید، زیرا در این بروزرسانی می‌توانید با کشدن انگشت خود روی پایین صفحه، میان تب‌ها جا به جا شوید.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه