اختصاص خدمات و تسهیلات به شرکت های خلاق
همراه ما باشید

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی:

اختصاص خدمات و تسهیلات به شرکت های خلاق

اختصاص خدمات و تسهیلات به شرکت های خلاق

آی‌سی‌تی‌نیوز - معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی، از اختصاص خدمات و تسهیلات این صندوق به شرکت های خلاق خبر داد.

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی، از اختصاص خدمات و تسهیلات این صندوق به شرکت های خلاق خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران و به نقل از اکوموتیو، معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی، از اختصاص خدمات و تسهیلات این صندوق به شرکت های خلاق خبر داد و با بیان اینکه، شتاب دهنده های دانش بنیان پذیرنده شرکت های استارتاپی و خلاق هستند، گفت: خدمات صندوق نوآوری  به صورت غیر مستقیم و از طریق عامل های صندوق در اختیار شرکت های غیردانش بنیان قرار می گیرد.

سیاوش ملکی فر روز دوشنبه در نشست آشنایی با خدمات برنامه توسعه زیست بوم شرکت های خلاق و دستگاه های اجرایی در محل صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: طبق قانون، ما به صورت مستقیم نمی توانیم به شرکت های غیر دانش بنیان کمک کنیم؛ اما با توجه به اینکه صندوق های پژوهش و فناوری مانند صندوق نوآوری و شکوفایی قید کمک به شرکت های دانش بنیان ندارند، می توانند به استارتاپ ها و شرکت های خلاق کمک کنند.

وی به سرمایه گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی و صندوق های پژوهش و فناوری برای حمایت غیر مستقیم از شرکت  های دانش بنیان و شتاب دهنده ها اشاره کرد و گفت: اکنون در این زمینه چهار مدل در صندوق پیش بینی شده که شامل صندوق های پژوهش و فناوری، صندوق های جسورانه بورسی، VC ها و در نهایت CVC ها است که صندوق نوآوری تاکنون فعالیت خود را با دو مدل اول آغاز کرده است.

ملکی فر ادامه داد: اکنون بیش از ۲۰ صندوق پژوهش و فناوری فعال در کشور وجود دارد که خدماتی چون تسهیلات کم بهره، سرمایه گذاری خطرپذیر و صدور ضمانت نامه را ارائه می کنند و این خدمات به شرکت های خلاق نیز تعلق می گیرد. وی همچنین اظهار داشت: صندوق نوآوری و شکوفایی مشارکت خود را در صندوق های جسورانه بورسی حوزه فین تک و  E Commercee نیز آغاز کرده است.

ملکی فر به سرمایه گذاری غیر مستقیم صندوق نوآوری و شکوفایی در توسعه زیست بوم شرکت های خلاق اشاره کرد و گفت: استراتژی کنونی صندوق نوآوری و شکوفایی سرمایه گذاری غیر مستقیم است و به مشارکت مستقیم برای سرمایه گذاری در استارتاپ ها وارد نمی شود اما تمام ابزار حمایتی صندوق از شتاب دهنده های دانش بنیان به نیت کمک به استارتاپ ها است. وی در ادامه به بیان خدمات این صندوق به شرکت های خلاق پرداخت و تصریح کرد: اگر شرکت های خلاق به پولی از جنس سرمایه گذاری خطرپذیر احتیاج دارند می توانند با عامل های صندوق نوآوری و شکوفایی وارد مذاکره شوند که اگر نظر این عامل ها به سرمایه گذاری جلب شود صندوق نوآوری کمبود منابع مالی این عامل ها را جبران خواهد کرد.

ملکی فر ادامه داد: از طرفی به شتاب دهنده ها و شرکت های خلاق در محل صندوق نوآوری و شکوفایی نیز فضای برگزاری رویداد داده می شود. علاوه بر این شرکت های خلاق پارک های علم و فناوری از آموزش رایگان برخوردار هستند. وی در ادامه از آغاز به کار یک صندوق تخصصی در حوزه صنایع خلاق خبر داد و خاطرنشان کرد که صندوق پژوهش و فناوری شریف اکنون در زمینه بازی و سرگرمی سرمایه گذاری های خوبی انجام داده است، عامل های صندوق نوآوری و شکوفایی دغدغه مالی نخواهند داشت و ما تا ۸۰ درصد از منابع مالی سرمایه گذاری را تامین خواهیم کرد.

درباره نویسنده

نادر  نینوایی

نادر نینوایی مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه