دلیل اجباری شدن نصب نرم افزار روسی چیست
همراه ما باشید

دلیل اجباری شدن نصب نرم افزار روسی چیست

دلیل اجباری شدن نصب نرم افزار روسی چیست

آی‌سی‌تی‌نیوز - این قانون ابتدا توسط پارلمان روسیه تصویب شد و روز دو شنبه هم به امضای رئیس جمهور این کشور، ولادمیر پوتین رسید. این قانون که از ۱۱ تیر سال بعد ( یکم ژوئیه ۲۰۲۰) اجار می‌شود، به تولید کنندگان کمک می‌کند تا بهتر با رقبای غربی خود رقابت کنند و به شروندان این اجازه را می‌دهد تا قدرت انتخاب بیشتری داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات به نقل از دیجییاتو،این قانون ابتدا توسط پارلمان روسیه تصویب شد و روز دو شنبه هم به امضای رئیس جمهور این کشور، ولادمیر پوتین رسید. این قانون که از ۱۱ تیر سال بعد ( یکم ژوئیه ۲۰۲۰) اجار می‌شود، به تولید کنندگان کمک می‌کند تا بهتر با رقبای غربی خود رقابت کنند و به شروندان این اجازه را می‌دهد تا قدرت انتخاب بیشتری داشته باشند.

زمان‌بندی اجرای این قانون نیز در نوع خود جالب است. دولت روسیه اخیرا نظارت خود را روی اینترنت بیشتر کرده و همین چند وقت پیش بود که اینترنت این کشور ملی شد و دولت از این به بعد نسبت به ترافیک‌های خارجی این کشور کنترل کامل خواهد داشت. گوگل نیز اخیرا به درخواست دولت این کشور احترام گذاشته و بسیاری از نتایج‌های جستجو را به کاربران روسی نشان نمی‌دهد.

با این حال، دولت روسیه همچنان لیستی از دستگاه‌های شامل این قانون اعلام نکرده و همچنین هنوز مشخص نشده که کدام برنامه‌های بومی باید روی این دستگاه‌ها نصب شوند. البته گزارش‌هایی شنیده شده است که دولت این کشور در حال مذاکره با کمپانی هواوی است تا اپلیکیشن mail.ru را روی گوشی‌های این کمپانی به صورت پیش‌فرض نصب کند.

علاوه بر این، دستگاه‌های الکترونیکی همچنان اجازه دارند تا از نرم‌افزارهای غیر روسی استفاده کنند و دولت روسیه در این رابطه سخت گیر نبوده است. همچنین نگرانی‌هایی وجود دارد که شرکت‌ها بازار این کشور را ترک کنند.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه