پرتاب کپسول فضایی کنسل شد
همراه ما باشید

پرتاب کپسول فضایی کنسل شد

پرتاب کپسول فضایی کنسل شد

آی‌سی‌تی‌نیوز - مشکل اصلی در رابطه با پرتاب کپسول فضایی بوئینگ، مربوط به داکت اکسیژن سوز موشک اطلس ۵ سازمان ULA می‌شود. در بررسی‌های انجام شده پیش از پرتاب این کپسول، مسئولین متوجه مشکلی در داکت اکسیژن سوز موشک شده و پرتاب آن را لغو کردند. سازمان ULA در این رابطه می‌گوید:

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات به نقل از دیجییاتو،مشکل اصلی در رابطه با پرتاب کپسول فضایی بوئینگ، مربوط به داکت اکسیژن سوز موشک اطلس ۵ سازمان ULA می‌شود. در بررسی‌های انجام شده پیش از پرتاب این کپسول، مسئولین متوجه مشکلی در داکت اکسیژن سوز موشک شده و پرتاب آن را لغو کردند. سازمان ULA در این رابطه می‌گوید:

طی مراحل روتین بررسی پیش از پرتاب این موشک، متوجه مشکلی در داکت اکسیژن اطلس ۵ شدیم. از آن جایی که تیم بوئینگ برای بررسی و تحلیل این مشکل و همچنین تعویض داکت زمان نیاز داشتند، مجبور شدیم که پرتاب آن را کمی به تعویق بیاندازیم.

با این حال به نظر می‌رسد تمامی کارهایی که باید صورت گیرد، در همان محل پرتاب واقع در فلوریدای آمریکا صورت خواهد گرفت. این محل پرتاب از چند ماه پیش، میزبان اطلس ۵ و کپسول فضایی بوئینگ استارلاینر بوده است. همچنین این تاخیر کوچک، نیز مانعی برای پرتاب این کپسول نخواهد بود و تنها تاریخ این پرتاب از ۱۷ دسامبر به چند روز بعدتر موکول می‌شود.

پرتاب کپسول فضایی بوئینگ استارلاینر، اولین تلاش ناسا برای پرتاب کپسول بی‌سرنشین برای بررسی امکان فرستادن سرنشینان به ایستگاه بین‌المللی فضایی است. ناسا قصد دارد تا با بررسی کارایی و موشک اطلاس ۵ و کپسول فضایی بوئینگ استارلاینر، توانایی‌ باربری، فرود و دور زدن در مدار زمین را بسنجد تا در آینده، فضانوردان را به کمک این کپسول‌‌های به ایستگاه فضایی بفرستد.

با این حال ناسا در این راه تنها نیست و ایلان ماسک به همراه کمپانی اسپیس ایکس نیز قصد دارد تا ۱۲ ماه آینده، ۲ بار اقدام به پرتاب کپسول‌های فضایی خود به ایستگاه بین‌المللی کند. باید دید در این راه، کدام کمپانی موفق‌تر عمل خواهند کرد؛ اسپیس ایکس یا ناسا.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه