اولین جشنواره ملی استارتاپ های فرهنگی کشور برگزار می شود
همراه ما باشید

اولین جشنواره ملی استارتاپ های فرهنگی کشور برگزار می شود

اولین جشنواره ملی استارتاپ های فرهنگی کشور برگزار می شود

آی‌سی‌تی‌نیوز - مدیرکل فرهنگی دانشگاه فنی و حرفه ای کشور گفت: این دانشگاه نخستین جشنواره استارتاپ‌های فرهنگی دانشجویان کشور را تا پایان امسال برگزار می‌کند.

مدیرکل فرهنگی دانشگاه فنی و حرفه ای کشور گفت: این دانشگاه نخستین جشنواره استارتاپ‌های فرهنگی دانشجویان کشور را تا پایان امسال برگزار می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران و به نقل از اکوموتیو، مدیرکل فرهنگی دانشگاه فنی و حرفه ای کشور چهارشنبه 13 آذر در جلسه شورای فرهنگی دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس که با حضور روسا و معاونان فرهنگی دانشکده های فنی و حرفه ای این استان در دانشکده شهید باهنر شیراز برگزار شد، گفت: این دانشگاه سوابق خوبی در برگزاری جشنواره استارتاپ های فرهنگی دانشجویان دارد و در آینده نزدیک نیز آن  را در سطح دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور برگزار می کنیم.

مهدی دستگردی همچنین به تشریح فعالیت های فرهنگی این دانشگاه و برنامه های پیش رو پرداخت و گفت: یکی از مهم ترین برنامه های ما تدوین پیوست فرهنگی در اجرای طرح های عمرانی است که این مهم در دست اجرا و اقدام است.

دستگردی با تاکید بر اینکه ترویج و نهادینه شدن مسائل فرهنگی در عرصه های مختلف باید به عنوان یک اولویت دنبال شود، خاطرنشان کرد: صرفه جویی در وقت و سایر زمینه‌ها را نیز یک موضوع فرهنگی می دانیم که باید بیش از پیش به این مهم توجه شود. وی بیان کرد: در دفتر برنامه ریزی فرهنگی دانشگاه فنی و حرفه ای برگزاری اردوهای دانشجویی در فضای رونق و کسب و کار مورد توجه قرار گرفته و درخواست ما این است که بازدیدهای میدانی در برنامه قرار گیرد.

مدیرکل فرهنگی دانشگاه فنی و حرفه ای کشور از دیگر برنامه های فرهنگی این دانشگاه را آموزش و تربیت مدرسان  فرهنگی دانست و گفت: در گام نخست برنامه ما این است که یک نفر مدرس فرهنگی در مراکز استان ها داشته باشیم و سیاست ها و چشم اندازها را دنبال کنند.

وی خواستار تشویق و مشارکت دانشجویان در برنامه های مختلف فرهنگی به ویژه جشنواره های ملی شد و افزود: این موضوع تاثیر بسزایی در ارتقاء برنامه های فرهنگی و همچنین نهادینه شدن مسائل فرهنگی بین دانشجویان دارد. دستگردی به برگزاری جشنواره علمی گام دوم انقلاب و دانشگاه فنی و حرفه ای کشور اشاره و اضافه کرد: مراسم اختتامیه این جشنواره اسفندماه امسال در شهر قم برگزار می شود که خواستار مشارکت دانشجویان، اساتید و کارکنان در آن هستیم.

مدیرکل فرهنگی دانشگاه فنی و حرفه ای کشور از دیگر برنامه های در دست اقدام معاونت فرهنگی و دانشجویی این دانشگاه را برگزاری جشنواره مهربان با کتاب، جشنواره من و دانشگاه در خراسان جنوبی، طرح تدبر در قرآن و سایر برنامه های فرهنگی عنوان و اضافه کرد: با الگوگیری از چند برنامه فرهنگی دانشکده شهید باهنر شیراز نیز امیدواریم این برنامه ها را هم بتوانیم در سطح ملی برگزار کنیم.

دستگردی با بیان اینکه ایجاد اتاق فکر فرهنگی در دانشگاه فنی و حرفه ای در دست اقدام است، گفت: روسا و معاونان فرهنگی دانشکده ها باید همکار فرهنگی اتاق فکر و برنامه‌ها باشند و در این زمینه نیز تولید محتوا کمک کنند.

مدیرکل فرهنگی دانشگاه فنی و حرفه ای خطاب به معاونان و کارشناسان فرهنگی دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس تصریح کرد: در حوزه فرهنگی از چهره های فرهنگی شهرستان و استان دعوت کرده و برنامه های مشترک فرهنگی را دنبال کنید. وی بیان کرد: طوری شود برنامه ریزی شود که محتوای علمی نهادهای فرهنگی و اجتماعی و سایر دستگاه ها توسط دانشگاه فنی و حرفه ای تامین شود.

دستگردی افزود: برخی می گویند با فرهنگ نمی توان درآمد زایی کرد و این در حالی است که می توان با تولید و فروش اپلیکیشن‌های مدرن و همچنین برپایی نمایشگاه دستاورهای دانشجویی این مهم را محقق بخشید.

مدیرکل فرهنگی دانشگاه فنی و حرفه ای همچنین با قدردانی از دکتر جامعی رئیس و نادر امیدوار معاون فرهنگی دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس در راستای اهتمام ویژه به برگزاری برنامه های فرهنگی، افزود: فارس مهد شعر، ادب و فرهنگ است و خواهش ما این است به سمت تولید اپلیکیشن‌های فرهنگی مشاعره و مشاوره آنلاین حرکت کنید به طوری که یک مشاعره زنده آنلاین داشته باشیم و بتوان برخی از آنان که مورد استقبال قرار می گیرد را به وزارتخانه معرفی کنیم.

دستگردی با بیان اینکه دانشگاه فنی و حرفه ای فارس در اجرای برنامه های فرهنگی یکی از دانشگاه‌های پیشتاز کشور است خاطرنشان کرد: از ویژگی فعالیت‌های این دانشگاه همدلی فرد به فرد و همچنین کار تیمی و همدلی سازمانی است. وی همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهید محراب حضرت آیت الله دستغیب گفت: برگزاری یادواره های شهدا همواره در دانشگاه فنی و حرفه ای برگزار شده و دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس در این زمینه برنامه های فاخر و بزرگ در شان شهدا برگزار کرده است.

برنامه های فرهنگی؛ در اولویت دانشگاه فنی و حرفه ای فارس

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس نیز در این جلسه با قدردانی از حضور دکتر دستگردی در جلسه شورای فرهنگی دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس، اظهار داشت: با توجه به تمام مشکلاتی که در زمینه اعتبارات است، اما اجرای برنامه های فرهنگی در این دانشگاه متوقف نشده و همچنان در اولویت برنامه‌ها قرار دارد.

دکتر محمدجامعی اجرای برنامه های فرهنگی را به عنوان یک اصل در هر سازمان برشمرد و افزود: بر این باوریم باید یک نگاه سیستمی به این برنامه ها و سایر برنامه های آموزشی و پژوهشی را با مسائل فرهنگی گره بزنیم. وی افزود: همچنین باید طوری برنامه ریزی و رفتار کرد تا همه کارکنان و اساتید را در برنامه های فرهنگی مداخله دهیم و بیش از پیش شاهد ارتقاء آن باشیم.

نادر امیدوار معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس نیز تصریح کرد: کار تیمی یکی از عواملی است که سبب موفقیت این دانشگاه در اجرای برنامه های فرهنگی شده و امروز در کشور پیشرو است.

وی بیان کرد: در حوزه فرهنگی به طور معمول دنبال کارهای بزرگ نیستیم بلکه به دنبال اجرای خرده برنامه های فرهنگی از جمله راه اندازی کانون ها، طبیعت گردی، اهتمام به محیط زیست، جلسه مشاوره و حضور در جمع فرهنگیان، تشکیل صندوق حمایت از دانشجویان بی بضاعت و سایر برنامه‌های کوچک فرهنگی بوده ایم.

امیدوار گفت: دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس با توجه به فعالیت های گسترده فرهنگی امسال موفق شد در عرصه ستاد اقامه نماز جز دستگاه های برتر استان قرار گیرد و در موضوع مشاوره نیز فعال ترین در وزارت علوم تحقیقات و فناوری بوده است. معاون فرهنگی دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس خاطرنشان کرد: در حال حاضر 43 انجمن علمی و فرهنگی در دانشکده های این استان فعال است که هشت کانون فرهنگی آن در دانشکده فنی و حرفه‌ای شهید باهنر شیراز است.

 

درباره نویسنده

نادر  نینوایی

نادر نینوایی مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه