پلی استیشن دیروز 25 سالگی خود را جشن گرفت
همراه ما باشید

پلی استیشن دیروز 25 سالگی خود را جشن گرفت

پلی استیشن دیروز 25 سالگی خود را جشن گرفت

آی‌سی‌تی‌نیوز - پلی استیشن سوم دسامبر 1994 (12 آذر 1373) 1 به بازار عرضه شد. این کنسول دیروز 25 سالگی را جشن گرفت و همین موضوع بهانه ای به دست تیم iFixit داد تا با کالبدشکافی این کنسول دوست داشتنی، ویژگی های فوق العاده آن را به ما یادآوری کند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات به نقل از دیجییاتو، پلی استیشن سوم دسامبر 1994 (12 آذر 1373) 1 به بازار عرضه شد. این کنسول دیروز 25 سالگی را جشن گرفت و همین موضوع بهانه ای به دست تیم iFixit داد تا با کالبدشکافی این کنسول دوست داشتنی، ویژگی های فوق العاده آن را به ما یادآوری کند.

تیم iFixit مدل ژاپنی پلی استیشن (یعنی همان مدلی که آرزوی داشتنش را داشتیم) کالبدشکافی کرده و ویژگی هایی مثل CD درایو، پردازنده 32 بیتی، پورت S-Video و اسلات مموری کارد 128 کیلوبایتی را نشان می دهد. این مشخصات امروزه کاملاً منسوخ شده و از رده خارج هستند، ولی کالبدشکافی نشان می دهد سونی برای این کنسول سنگ تمام گذاشته بوده.

اول اینکه باز کردن پلی استیشن و تعویض قطعات آن به راحتی انجام می شود. برای باز کردن آن فقط به یک پیچ گوشتی فیلیپس و جسم نوک تیز نیاز داریم و مثل لوازم الکترونیکی مدرن نیست که باز کردنشان کاری بسیار خسته کننده و زمان بر است.

پلی استیشن قطعات کمی هم دارد و یکی از نکات جالب اینکه سونی آداپتور را داخل کنسول قرار داده که در مقایسه با کنسول های امروزی نقطه قوت محسوب می شود. امروزه دیگر به ندرت می توان وسیله ای الکترونیکی مثل این کنسول پیدا کرد و با اینکه بازی کردن با آن گیمرهای بی حوصله امروزی را زده می کند، ولی سادگی‌اش مجذوب کننده است.

اگر 25 سال پیش به شما می گفتند دیسک های بلو-ری 100 گیگابایتی هم روزی کم به نظر می رسند، حتماً مخاطب را مسخره می کردید.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه