بنیانگذاران گوگل از آلفابت جدا شدند
همراه ما باشید

بنیانگذاران گوگل از آلفابت جدا شدند

بنیانگذاران گوگل از آلفابت جدا شدند

آی‌سی‌تی‌نیوز - آلفابت در سال ۲۰۱۵ بنیانگذاری شد و هدف اصلی آن جداسازی گوگل از کسب و کارهای دیگری بود که در کانون اهداف آن قرار نداشتند، برای مثال می توان به Waymo ،Verily،Calico و Sidewalk اشاره کرد. در آن زمان لری پیچ به عنوان مدیرعامل آلفابت و سرگئی به عنوان رییس آلفایت انتخاب شدند. ساندار پیچای هم سکان هدایت گوگل را در دست گرفت.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات به نقل از دیجییاتو، آلفابت در سال ۲۰۱۵ بنیانگذاری شد و هدف اصلی آن جداسازی گوگل از کسب و کارهای دیگری بود که در کانون اهداف آن قرار نداشتند، برای مثال می توان به Waymo ،Verily،Calico و Sidewalk اشاره کرد. در آن زمان لری پیچ به عنوان مدیرعامل آلفابت و سرگئی به عنوان رییس آلفایت انتخاب شدند. ساندار پیچای هم سکان هدایت گوگل را در دست گرفت.

حالا اما بنیانگذاران این غول اینترنتی نظر خود را تغییر داده و به این نتیجه رسیده اند که گوگل و آلفابت دیگر به دو مدیرعامل و رییس نیاز ندارند و از این پس ساندار همزمان مدیرعامل گوگل و آلفابت خواهد بود. انتشار این خبر نه تنها روی سهام آلفابت تاثیر منفی نداشت بلکه با ۰.۶۸ افزایش هم در بورس مبادله شد.

طی چند سال اخیر ساندار پیچای در رسانه ها چهره اصلی گوگل بوده اما این حرکت نه تنها نقش وی را به عنوان رهبر مجموعه آلفابت تثبیت می کند بلکه  پیچ و برین را از کانون توجهات دور می سازد. پیچای پس از اعلام این خبر با انتشار بیانیه ای اعلام کرد:

در آینده به همکاری با پیچ و برین در پست های جدیدمان ادامه خواهیم داد. به لطف آنها ما ماموریتی بی پایان، ارزش های ماندگار و فرهنگی مبتنی بر همکاری و کشف ناشناخته ها داریم. و به ساختن آینده بر پایه همین بنیان مستحکم ادامه می دهیم.

برین و پیچ هم تاکید کرده اند که وقتی راهی بهتر برای مدیریت شرکت وجود دارد، علاقه ای به چسبیدن به صندلی مدیریت ندارند. این دو کماکان به عنوان اعضای هیئت مدیره، سهامدار و هم بنیانگذار به همکاری با گوگل و آلفابت ادامه خواهند داد.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه