تهران هوشمند برنامه اصلی شهرداری تهران برای هوشمندسازی
همراه ما باشید

تهران هوشمند برنامه اصلی شهرداری تهران برای هوشمندسازی

تهران هوشمند برنامه اصلی شهرداری تهران برای هوشمندسازی

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران گفت: تهران هوشمند برنامه اصلی شهرداری تهران برای حرکت به سوی هوشمندسازی است.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران گفت: تهران هوشمند برنامه اصلی شهرداری تهران برای حرکت به سوی هوشمندسازی است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران و به نقل از ایبِنا، محمد فرجود، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات ایران در نشست خبری سازمان فاوا شهرداری گفت: در دو سال گذشته اقدامات لازم برای ایجاد زیرساخت‌ها و انجام پروژه‌های پایلوت و عملیاتی کوچک در دستور کار قرار گرفت که در هفته جاری چند پروژه در حوزه هوشمند سازی با توجه به آغاز هفته هوشمند رونمایی خواهیم کرد.

وی ادامه داد: همایش شهر هوشمند، اصلی‌ترین و جدی‌ترین محفل در بخش بازیگران هوشمندسازی است؛ هوشمند سازی تهران پروژه مهمی است که سایر شهرها می‌توانند از این تجربه پیچیده و بزرگ استفاده کنند.

فرجود افزود: از محوریت‌های اصلی سومین همایش تهران هوشمند باید به بحث نقش کلان داده‌ها، بلاک‌چین، اینترنت اشیاء، نسل پنجم ارتباطات و پرداخت در حوزه هوشمندسازی شهر است.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران درباره حضور استارت آپ‌ها در این همایش اظهار داشت: در این همایش فضایی برای استارت آپ‌ها ایجاد شده تا بتوانند محصولات خود را ارائه دهند و از سویی دیگر با مذاکره با سرمایه گذاران و تسهیلگران دولتی و خصوصی حمایت جذب کنند.

وی افزود: شرکت‌های اپراتور موبایل و پرداخت در این همایش حضور خواهند داشت و از خدمات و سرویس‌های خود در حوزه هوشمند سازی رونمایی می‌کنند. مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران با بیان این که نسخه جدید تهران من درهفته جاری رونمایی خواهد شد، گفت: نسخه جدید تهران من رونمایی در این هفته خواهد شد که در نسخه سایت و اپلیکیشن تغییراتی جدی ایجاد شده و کیفیتی مطلوب برای دسترسی شهروندان ایجاد شده است.

فرجود ادامه داد: در راستای تسهیل دسترسی مردم برای انجام عملیات‌های بانکی و پرداخت شهری سرویس شارژ آنلاین، مشاهده موجودی و ۱۰ گردش اخر کارت بلیت‌های شهروندی تهران آماده و در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.

وی با بیان این که سیسات شهرداری ارائه داده‌های باز و مشارکت با بازیگران برای رفع مشکلات است، خاطر نشان کرد: در حال حاضر بیش از ۵۰ سرویس API در اختیار شرکت‌ها و استارت اپ‌ها قرار گرفته و می‌توانند اعلام کنند تا API مورد نیاز تولید شود.

فرجود در خصوص آخرین وضعیت سیستم پرداخت شهری و کرایه تاکسی گفت: هم اکنون در حال توسعه زیرساخت یکپارچه پرداخت در شهر هستیم که در حوزه پرداخت خرد شهری و پرداخت کرایه تاکسی درخواست بسیار زیادی از سوی شهروندان وجود دارد و به دنبال آن هستیم تا درگاه پذیرنده یکپارچه باشد و تمامی شرکت‌هایی که قصد داشته باشند تا در حوزه پرداخت شهری فعالیت داشته باشند بتوانند مطابق با استانداردهای اعلامی در این بخش فعالیت کنند. وی تاکید کرد: کارهای زیرساختی مقداری بیشتر طول کشیده و امیدواریم تا این سیستم دی ماه آماده و عرضه شود.

درباره نویسنده

نادر  نینوایی

نادر نینوایی مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه