تهران هوشمند برنامه اصلی شهرداری تهران برای هوشمندسازی
همراه ما باشید

تهران هوشمند برنامه اصلی شهرداری تهران برای هوشمندسازی

تهران هوشمند برنامه اصلی شهرداری تهران برای هوشمندسازی

آی‌سی‌تی‌نیوز - مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران گفت: تهران هوشمند برنامه اصلی شهرداری تهران برای حرکت به سوی هوشمندسازی است.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران گفت: تهران هوشمند برنامه اصلی شهرداری تهران برای حرکت به سوی هوشمندسازی است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران و به نقل از ایبِنا، محمد فرجود، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات ایران در نشست خبری سازمان فاوا شهرداری گفت: در دو سال گذشته اقدامات لازم برای ایجاد زیرساخت‌ها و انجام پروژه‌های پایلوت و عملیاتی کوچک در دستور کار قرار گرفت که در هفته جاری چند پروژه در حوزه هوشمند سازی با توجه به آغاز هفته هوشمند رونمایی خواهیم کرد.

وی ادامه داد: همایش شهر هوشمند، اصلی‌ترین و جدی‌ترین محفل در بخش بازیگران هوشمندسازی است؛ هوشمند سازی تهران پروژه مهمی است که سایر شهرها می‌توانند از این تجربه پیچیده و بزرگ استفاده کنند.

فرجود افزود: از محوریت‌های اصلی سومین همایش تهران هوشمند باید به بحث نقش کلان داده‌ها، بلاک‌چین، اینترنت اشیاء، نسل پنجم ارتباطات و پرداخت در حوزه هوشمندسازی شهر است.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران درباره حضور استارت آپ‌ها در این همایش اظهار داشت: در این همایش فضایی برای استارت آپ‌ها ایجاد شده تا بتوانند محصولات خود را ارائه دهند و از سویی دیگر با مذاکره با سرمایه گذاران و تسهیلگران دولتی و خصوصی حمایت جذب کنند.

وی افزود: شرکت‌های اپراتور موبایل و پرداخت در این همایش حضور خواهند داشت و از خدمات و سرویس‌های خود در حوزه هوشمند سازی رونمایی می‌کنند. مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران با بیان این که نسخه جدید تهران من درهفته جاری رونمایی خواهد شد، گفت: نسخه جدید تهران من رونمایی در این هفته خواهد شد که در نسخه سایت و اپلیکیشن تغییراتی جدی ایجاد شده و کیفیتی مطلوب برای دسترسی شهروندان ایجاد شده است.

فرجود ادامه داد: در راستای تسهیل دسترسی مردم برای انجام عملیات‌های بانکی و پرداخت شهری سرویس شارژ آنلاین، مشاهده موجودی و ۱۰ گردش اخر کارت بلیت‌های شهروندی تهران آماده و در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.

وی با بیان این که سیسات شهرداری ارائه داده‌های باز و مشارکت با بازیگران برای رفع مشکلات است، خاطر نشان کرد: در حال حاضر بیش از ۵۰ سرویس API در اختیار شرکت‌ها و استارت اپ‌ها قرار گرفته و می‌توانند اعلام کنند تا API مورد نیاز تولید شود.

فرجود در خصوص آخرین وضعیت سیستم پرداخت شهری و کرایه تاکسی گفت: هم اکنون در حال توسعه زیرساخت یکپارچه پرداخت در شهر هستیم که در حوزه پرداخت خرد شهری و پرداخت کرایه تاکسی درخواست بسیار زیادی از سوی شهروندان وجود دارد و به دنبال آن هستیم تا درگاه پذیرنده یکپارچه باشد و تمامی شرکت‌هایی که قصد داشته باشند تا در حوزه پرداخت شهری فعالیت داشته باشند بتوانند مطابق با استانداردهای اعلامی در این بخش فعالیت کنند. وی تاکید کرد: کارهای زیرساختی مقداری بیشتر طول کشیده و امیدواریم تا این سیستم دی ماه آماده و عرضه شود.

درباره نویسنده

نادر  نینوایی

نادر نینوایی مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه