رابط کاربری ال‌جی مشابه سامسونگ میشود
همراه ما باشید

رابط کاربری ال‌جی مشابه سامسونگ میشود

رابط کاربری ال‌جی مشابه سامسونگ میشود

آی‌سی‌تی‌نیوز - ال‌جی به‌تازگی ویدئوی جدیدی در کانال یوتیوب خود منتشر کرده که آخرین نسخه‌ی رابط کاربری این شرکت به‌نام UX 9.0 را نمایش می‌دهد.

به گزارش آی سی تی نیوز با توجه به ویدئوی که ال‌جی به‌تازگی در کانال یوتیوب خود منتشر کرده که آخرین نسخه‌ی رابط کاربری این شرکت به‌نام UX 9.0 را نمایش می‌دهد. این رابط کاربری شباهت زیادی به One UI سامسونگ دارد. ویدئو روز چهارشنبه منتشر شده و قابلیت‌های جدیدی که به‌زودی به دستگاه‌های ال‌جی اضافه می‌شود را نشان می‌دهد.
، پنل اعلان UX 9.0 هنگام باز شدن کامل، بیشتر آیکون‌ها را در نیمه‌ی پایینی صفحه‌نمایش نشان می‌دهد. رابط کاربری سامسونگ نیز از ترفند مشابهی برای کاربری راحت‌تر با یک دست استفاده می‌کند. ظاهرا تفاوت اصلی بین این دو، وجود نوار اسلایدر روشنایی در One UI و عدم وجود آن در رابط کاربری ال‌جی است.

نرم‌افزار تماس UX 9.0مجددا، نرم‌افزار تماس ال‌جی شباهت قابل‌توجه زیبایی‌شناختی با One UI دارد. هر دو نرم‌افزار دارای بخش‌هایی به‌صورت افقی در پایین و بخشی که در بعضی قسمت‌ها با سایه‌ای از رنگ سبز برجسته شده هستند. نام بخش‌ها متفاوت بوده اما ایده همان است.

نرم‌افزار ساعت UX 9.0مشخص است که هر دو رابط کاربری در بخش ساعت از نظر زیبایی‌شناختی مشابه‌اند و از سایه‌ای از رنگ آبی استفاده می‌کنند. کلماتی که بخش‌ها استفاده شده کاملا یکسان هستند؛ هرچند که بخش‌ها Stopwatch و Timer جابه‌جا شده‌اند. هردو نرم‌افزار برای جدا کردن شهرها از بیضی استفاده می‌کنند؛ اگرچه نرم‌افزار ساعت One UI، شهرها را به نیمه‌ی پایین صفحه نزدیک‌تر کرده است

رابط کاربری جدید ال‌جی حتی با وجود شباهت با One UI، پیشرفت قابل‌توجهی نسبت به UX 8.0 داشته است. نرم‌افزارها یکپارچه‌تر شده‌اند و حالت تاریک برای تمام سیستم قابلیت فعال شدن دارد. نرم‌افزار گالری ساده‌تر از گذشته به‌نظر می‌رسد و فضای بیشتری برای آلبوم‌های کاربر دارد.دسترسی UX 9.0 برای گوشی‌های ال‌جی هنوز مشخص نیست؛ هرچند این رابط کاربری برای G8X ThinQ که مبتنی بر اندروید ۹ بوده، منتشر شده است.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه