امسال قاب های هوشمند آیفون دکمه شاتر دارد
همراه ما باشید

امسال قاب های هوشمند آیفون دکمه شاتر دارد

امسال قاب های هوشمند آیفون دکمه شاتر دارد

آی‌سی‌تی‌نیوز - هفته گذشته اپل در سکوت خبری از قاب های هوشمند خود برای آیفون 11، آیفون 11 پرو و 11 پرو مکس رونمایی کرد و این قاب ها امسال ویژگی منحصربفردی داشتند

هفته گذشته اپل در سکوت خبری از قاب های هوشمند خود برای آیفون 11، آیفون 11 پرو و 11 پرو مکس رونمایی کرد و این قاب ها امسال ویژگی منحصربفردی داشتند: دکمه فیزیکی برای فعال سازی دوربین. البته اینکه دکمه یاد شده چطور کار می کند اندکی مرموز بود چراکه خود آیفون ها هم دکمه اختصاصی برای فعالسازی شاتر دوربین شان ندارند. حالا اما به لطف پرتونگاری های صورت گرفته روی قاب هوشمند آیفون توسط تیم iFixit و Creative Electron می توان تا حدودی حدس زد که ماجرا از چه قرار است.

اگر از نزدیک به تصویر شاخص این مطلب نگاه کنید دو مدار باریک را می بینید که از دکمه به سمت باتری و سپس بورد مداری در سمت راست کشیده شده اند. بورد اصلی نیز به پورت لایتنینگ متصل شده که دیتا را از آیفون دریافت کرده یا برای آن ارسال می نماید. به طور پیش فرض وقتی این دکمه را فشار می دهید این مدارها به بورد اصلی فرمان می دهند که به آیفون بگوید اپ دوربین را باز کند تا بتوانید عکس بگیرید.

البته هم اکنون قاب های دیگری هم در بازار هستند که دکمه دوربین اختصاصی داشته باشند (از جمله قاب Battery Photo از شرکت مومنت) بنابراین اگر تمایلی به خرید قاب های اپل نداشته باشید گزینه های انتخابی دیگری پیش رویتان خواهد بود. اما از آنجا که اپل خود سازنده گوشی مورد استفاده به همراه این قاب هاست قطعا بهتر میتواند یکپارچگی لازم میان آنها را ایجاد کند. برای مثال نمایش سطح باقی مانده از شارژ باتری و خود قاب در ویجت باتری که در محصولات دیگر نمی توان پیدا کرد. نکته دیگر آنکه همواره این شانس وجود دارد که اپل در آینده نزدیک کارایی بیشتری را به دکمه شاتر قاب هوشمند آیفون اضافه کند.

پرتونگاری با کمک اشعه ایکس همچنین احتمال اضافه شدن دکمه دوربین به قاب های فاقد باتری اپل را مردود می کند چراکه این قاب ها فاقد بوردهای مداری یکپارچه ای هستند که بشود برای انتقال پیام به آیفون از آنها استفاده کرد.

 

درباره نویسنده

نادر  نینوایی

نادر نینوایی مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه