اقدام جدید آمریکا علیه هواوی
همراه ما باشید

اقدام جدید آمریکا علیه هواوی

اقدام جدید آمریکا علیه هواوی

آی‌سی‌تی‌نیوز - کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا دستور داده کریرهای مخابراتی که از تجهیزات چینی هواوی و «زد تی ای» استفاده می کنند، نمی توانند از یارانه های دولتی استفاده کنند.

کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا دستور داده کریرهای مخابراتی که از تجهیزات چینی هواوی و «زد تی ای» استفاده می کنند، نمی توانند از یارانه های دولتی استفاده کنند.

 به نقل از انگجت، کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا ( FCC) همچنان اجازه نمی دهد فناوری چینی در شبکه بی سیم آمریکا استفاده شود.

اعضای این کمیسیون دستوری را صادر کرده اند که اجازه نمی دهد کریرهای مخابراتی برای خرید تجهیزات از شرکتهایی که تهدید امنیت ملی به حساب می آیند از  یارانه های Universal Service Fund استفاده کنند. این درحالی است که هواوی و ZTE دو شرکت چینی هستند که  تهدید برای امنیت ملی آمریکا به حساب می آیند.

این اقدام همچنین فرایندی را برای شناسایی شرکت های پرخطر ملزم می کند.

قانونگذاران دلیلی قدیمی را برای توجیه چنین تصمیمی اعلام کرده اند. آنها معتقدند شرکت های چینی  از لحاظ قانون چین ملزم به همکاری در جاسوسی هستند و سرمایه های دولتی نباید برای به خطر انداختن همکاری با شرکت هایی به کار رود که  احتمالا به نصب بدافزار در دستگاه ها منجر می شوند.

البته تاکنون شواهدی رسمی از  جاسوسی هواوی یا ZTE در شبکه های آمریکایی رصد نشده است. از سوی دیگر کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا پیشنهادی را ارائه کرده که براساس آن شرکت های دریافت کننده یارانه مذکور باید تجهیزات شرکت های تهدیدکننده را حذف و جایگزین کنند.

درباره نویسنده

نادر  نینوایی

نادر نینوایی مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه