کنفرانس جهانی ارتباطات رادیوئی شروع شد
همراه ما باشید

کنفرانس جهانی ارتباطات رادیوئی شروع شد

کنفرانس جهانی ارتباطات رادیوئی شروع شد

آی‌سی‌تی‌نیوز - کنفرانس جهانی ارتباطات رادیوئی ((WRC-۱۹) با حضور ۱۹۳ کشور عضو اتحادیه جهانی ارتباطات در شرم الشیخ مصر آغاز به‌کار کرد.

کنفرانس جهانی ارتباطات رادیوئی ((WRC-۱۹) با حضور ۱۹۳ کشور عضو اتحادیه جهانی ارتباطات در شرم الشیخ مصر آغاز به‌کار کرد. دراین کنفرانس هیئتی از ایران به سرپرستی معاون وزیر ارتباطات حضور دارند.

 به نقل از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، کنفرانس جهانی ارتباطات رادیوئی سال ۲۰۱۹ (WRC-۱۹) با بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ شرکت‌کننده از ۱۹۳ کشور عضو اتحادیه جهانی ارتباطات (ITU) در شرم‌الشیخ مصر آغاز به کار کرد. هیئت جمهوری اسلامی ایران به سرپرستی حسین فلاح جوشقانی، معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی در این کنفرانس حضور دارند.

در این کنفرانس جهانی که تا اول آذرماه ادامه دارد، ۲۴ دستور کار مربوط به باندهای فرکانسی لازم برای توسعه آتی سامانه‌های نسل پنجم موبایل (۵G)، مقررات و روند ثبت و هماهنگی شبکه‌های ماهواره‌ای در باندهای فرکانسی مختلف و اقدامات مقرراتی لازم برای حمایت از مدرن‌سازی سامانه جهانی اضطرار و ایمنی دریائی (GWDSS) بررسی می‌شوند.

بازنگری مقررات رادیوئی و باندهای فرکانسی تخصیص یافته، طرح و بررسی موضوعات ارتباطات رادیوئی در سطح جهان، ارائه رهنمودهای لازم برای هیئت مقررات ارتباطات رادیوئی (RRB) و دفتر ارتباطات رادیوئی (BR) اتحادیه جهانی ارتباطات، تعیین مجموعه پرسشهای لازم برای مطالعه توسط مجمع ارتباطات رادیوئی (RA) و گروههای مطالعاتی مرتبط از اقداماتی است که براساس اساسنامه ITU طی برگزاری کنفرانس WRC انجام می‌شود.

اتحادیه جهانی ارتباطات دستور کار نهائی هر کنفرانس را دو سال پیش از برگزاری آن با موافقت اکثریت کشورهای عضو تصویب می‌کند.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه