دل لپ‌تاپ XPS 13 Developer Edition را که مبتنی‌بر اوبونتو معرفی کرد.
همراه ما باشید

دل لپ‌تاپ XPS 13 Developer Edition را که مبتنی‌بر اوبونتو معرفی کرد.

دل لپ‌تاپ XPS 13 Developer Edition را که مبتنی‌بر اوبونتو معرفی کرد.

آی‌سی‌تی‌نیوز - دل مدت‌ها است که نسخه‌ی مخصوص توسعه‌دهندگان لپ‌تاپ‌هایش را که مبتنی‌بر لینوکس هستند تولید و روانه‌ی بازار می‌کند؛ البته امکان تهیه‌ی آن‌ها برای همه وجود دارد و به‌صورت انحصاری در دسترس توسعه‌دهندگان قرار نمی‌گیرند.

دل مدت‌ها است که نسخه‌ی مخصوص توسعه‌دهندگان لپ‌تاپ‌هایش را که مبتنی‌بر لینوکس هستند تولید و روانه‌ی بازار می‌کند؛ البته امکان تهیه‌ی آن‌ها برای همه وجود دارد و به‌صورت انحصاری در دسترس توسعه‌دهندگان قرار نمی‌گیرند.

دل چند ماه پیش نسخه‌ی مخصوص توسعه‌دهندگان لپ‌تاپ XPS 13 را با نام Dell XPS 13 7390 Developer Edition معرفی و روانه‌ی بازار کرد. این لپ‌تاپ که مبتنی‌بر اوبونتو است و از تراشه‌ی سری کامت لیک اینتل استفاده می‌کند، تنها در یک کانفیگ با پردازنده‌ی چهار هسته‌ای Intel Core i5-10210U در دسترس قرار گرفته بود. بااین‌حال دل اخیرا کانفیگ‌های جدیدی را برای این مدل معرفی کرده است تا دست علاقه‌مندان برای تهیه‌ی مدل مناسب باز باشد.


براساس اعلام رسمی، کاربران هم‌اکنون می‌توانند کانفیگ جدیدی از لپ‌تاپ باریک و سبک‌وزن XPS 13 Developer Edition را با پردازنده‌ی قدرتمندتر Intel Core i7-10710U که از ۶ هسته‌ی پردازشی، ۱۲ ترد و مجموعا ۱۲ مگابایت حافظه‌ی کش (Cache) بهره‌مند است، تهیه کنند. بارتون جورج، از اعضای دل، می‌گوید در حال حاضر ۱۸ کانفیگ جدید برای لپ‌تاپ XPS 13 Developer Edition معرفی شده‌اند که کاربر می‌تواند یکی از آن‌ها را بنابه‌ خواسته‌اش انتخاب و تهیه کند. ۱۶ مورد از ۱۸ کانفیگ لپ‌تاپ دل، از طریق وب‌سایت رسمی این شرکت به نشانی Dell.com به‌صورت آنلاین قابل‌تهیه هستند.

درباره نویسنده

نادر  نینوایی

نادر نینوایی مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه