اپل رصد کلیپ های صوتی کاربران را از سر می گیرد
همراه ما باشید

اپل رصد کلیپ های صوتی کاربران را از سر می گیرد

اپل رصد کلیپ های صوتی کاربران را از سر می گیرد

آی‌سی‌تی‌نیوز - اپل اعلام کرده پس از آخرین آپدیت نرم افزاری خود نیروهای انسانی دوباره فرایند رصد و بررسی کلیپ های صوتی کاربران در دستیار هوشمند خود را از سر می گیرند.

اپل اعلام کرده پس از آخرین آپدیت نرم افزاری خود نیروهای انسانی دوباره فرایند رصد و بررسی کلیپ های صوتی کاربران در دستیار هوشمند خود را از سر می گیرند.

به نقل از آسوشیتدپرس، اپل قصد دارد پس از آخرین آپدیت نرم افزاری آیفون بررسی دستورات انسانی در دستیار هوشمند خود (سیری) را از سر بگیرد.

 در ماه آگوست اپل از بررسی کلیپ های صوتی کاربران توسط نیروی انسانی عذرخواهی و این روند را متوقف کرد.

اما اقدام جدید اپل برای از سرگیری رصد کلیپ های صوتی کاربران موقعیت این شرکت در حوزه حفاظت از اطلاعات کاربران را به خطر می اندازد. تیم کوک مدیر ارشد اجرایی اپل بارها اعلام کرده این شرکت حریم شخصی را یکی از اصول بنیادین حقوق بشر می داند.

این درحالی است که اپل به کاربران خود هشدار داده هنگام نصب آپدیت iOS۱۳.۲ افراد می توانند با انتخاب گزینه Not Now از ذخیره و بررسی شدن کلیپ های صوتی شان اجتناب کنند.

کاربران می توانند این قابلیت را در بخش تنظیمات خاموش کنند. اپل همچنین اشاره کرده اطلاعات سیری با اپل آی دی کاربر مرتبط نمی شود.

شرکت های فناوری ادعا می کنند گوش دادن به کلیپ های صوتی کاربران سرویس های هوش مصنوعی آنها را ارتقا می دهد. با این وجود کارشناسان هشدار می دهند اگر نیروی انسانی این کلیپ ها را بررسی کند، خطری برای حفظ حریم شخصی به حساب می آید.

درباره نویسنده

نادر  نینوایی

نادر نینوایی مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه