راهنمای صوتی دقیق گوگل مپ برای افراد کم بینا ارائه شد
همراه ما باشید

راهنمای صوتی دقیق گوگل مپ برای افراد کم بینا ارائه شد

راهنمای صوتی دقیق گوگل مپ برای افراد کم بینا ارائه شد

آی‌سی‌تی‌نیوز - اکنون گوگل مپ به افراد کم‌بینا کمک می‌کند تا بتوانند هنگام پیاده‌روی راحت‌تر به مقصد خود برسند؛ این برنامه به‌طور مداوم به آن‌ها یادآوری می‌کند که در مسیر درست قرار دارند یا هشدار می‌دهد که آنجا یک مسیر پیاده‌ی شلوغ در پیش است.

اکنون گوگل مپ به افراد کم‌بینا کمک می‌کند تا بتوانند هنگام پیاده‌روی راحت‌تر به مقصد خود برسند؛ این برنامه به‌طور مداوم به آن‌ها یادآوری می‌کند که در مسیر درست قرار دارند یا هشدار می‌دهد که آنجا یک مسیر پیاده‌ی شلوغ در پیش است. با استفاده از ناوبری صوتی، به این افراد می‌گوید که چقدر تا پیچ بعدی فاصله‌دارند و اگر مجبور به توقف شوند، به‌طور خودکار مسیر درست را نشان می‌دهد.برابر اعلام سازمان بهداشت جهانی، حداقل ۲/۲ میلیارد نفر در جهان، دارای اختلال بینایی یا نابینایی هستند. واکانا سوگیاما (Wakana Sugiyama) تحلیلگر کسب‌وکار دفتر گوگل در توکیو که یکی از مشاوران و آزمایش‌کنندگان این پروژه بود، می‌گوید:این ویژگی به افرادی که نابینا هستند یا کم‌بینایی دارند، کمک می‌کند.او در وبلاگ خود نوشته است:به‌روزرسانی‌های مکرر مانند این‌ها نه‌تنها به فرد کم‌بینا کمک می‌کند تا از نقطه‌ی الف به نقطه‌ی ب برود؛ بلکه می‌تواند به زمانی‌که به‌تنهایی سفر می‌کنیم، اعتمادبه‌نفس و اطمینان بیشتری بدهد.سوگیاما همچنین اضافه کرد که کاربران بدون اختلال بینایی نیز می‌‌توانند از گزینه‌ی داشتن پیاده‌روی بدون استفاده از صفحه‌نمایش بهره‌مند شوند

در زیر ویدئویی از این راهنمای دقیق را می‌توانید مشاهده کنید:پستی در وبلاگ گوگل می‌گوید که این راهنمای دقیق، اکنون برای پلتفرم‌های اندروید و آی‌اواس در دسترس است؛ اما در حال حاضر فقط به زبان انگلیسی در ایالات‌متحده و به زبان ژاپنی در ژاپن، قابل‌استفاده است. برای فعال کردن این قابلیت، به بخش تنظیمات در گوگل مپ رفته و «Navigation» را انتخاب کنید. در پایین لیست، در زیر عنوان «Walking options»، گزینه‌ی «Detailed voice guidance» را پیداکرده و آن را فعال کنید.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه