نقض حریم خصوصی با پیامرسان جدید فیسبوک
همراه ما باشید

نقض حریم خصوصی با پیامرسان جدید فیسبوک

نقض حریم خصوصی با پیامرسان جدید فیسبوک

آی‌سی‌تی‌نیوز - فیس بوک امروز رسما اطلاعاتی جدید از پیام رسان جدید خود منتشر کرد. این پیام رسان نه تنها شما را ردیابی می کند، باتری شما را رصد کند و حتی اگر محیط کار شما را شناسایی می کند.

فیس بوک امروز رسما اطلاعاتی جدید از پیام رسان جدید خود منتشر کرد. این پیام رسان نه تنها شما را ردیابی می کند، باتری شما را رصد کند و حتی اگر محیط کار شما را شناسایی می کند.

شرکت فیس بوک یک برنامه ویژه اینستاگرام با نام "Threads" منتشر کرده که به کاربران امکان می دهد تا به نزدیکترین دوستان خود پیام دهند اما این برنامه با برخی دسترسی های بی سابقه همراه است که می تواند خطرناک باشد.

بررسی وضعیت داده های Threads نشان می دهد که چگونه فیس بوک هنوز هم برای داده های کاربران بی مبالات عمل می کند حتی اگر خود را به عنوان یک شرکت با محوریت حریم خصوصی معرفی کند. به نظر می رسد فیس بوک برای رقابت با بزرگ ترین رقیب اینستاگرام یعنی اسنپ چت دست از رعایت حریم خصوصی برداشته است.

 

برنامه پیام رسانی جدید فیس بوک Threads به عنوان روشی برای ارسال پیام نزدیک به دوستان شما در نظر گرفته شده است اما به عنوان برنامه ای که خصوصی و صمیمی است بیش از حد استاندارد از شما اطلاعات می گیرد. این برنامه به کاربران امکان می دهد پیام ها و به روزرسانی های وضعیت را فقط برای افرادی که به عنوان «دوستان نزدیک» خود را در برنامه اشتراک عکس تعیین کرده اند ، ارسال کنند.

اما درخواست های این برنامه در iOS و اندروید نشان می دهد که چطور عطش فیس بوک برای داده های دقیق و خصوصی درباره پایگاه کاربری همچنان ادامه دارد. این موضوع حتی پس از گذشت دو سال از رسوایی کمبریج آنالیتیکا و سوء استفاده از اطلاعات شخصی 2.7 میلیارد کاربر رخ می دهد.

اما اجازه دهید بررسی کنیم اگر قرار باشد این برنامه را استفاده کنیم اجازه استفاده از چه اطلاعاتی را به فیس بوک می دهیم؟

 

_دسترسی مداوم به موقعیت مکانی شما

_بررسی حرکات و فعالیت تناسب اندام شما

_سطح باتری شما

_این که آیا شما به داده های وای فای یا تلفن همراه وصل شده اید

_نزدیکترین دوستان شما ، در فهرست "نزدیکترین دوستان" در اینستاگرام شما

در صورتی که شما این دسترسی را به فیس بوک اعطا کنید، بسیاری از اطلاعات شما به طور دائم در اختیار فیس بوک قرار خواهد گرفت. هنوزمشخص نیست که آیا فیس بوک قصد دارد از این داده های جمع آوری شده از Threads برای اطلاع از قابلیت های تبلیغاتی پیشرفته خود استفاده کند یا هدفی دیگر دارد اما چیزی که مشخص است، وضعیت بغرنج کاربران برابر چنین موضوعی است. با توجه به رسوایی های پیشین فیس بوک انتظار می رود  کاربران در اعطای این دسترسی به فیس بوک با دقت بیشتری وارد عمل شود.

درباره نویسنده

نادر  نینوایی

نادر نینوایی مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه