هکرهای ایرانی به کمپین انتخابات آمریکا حمله کرده اند
همراه ما باشید

ادعای جدید مایکروسافت

هکرهای ایرانی به کمپین انتخابات آمریکا حمله کرده اند

آی‌سی‌تی‌نیوز - مایکروسافت ادعا کرده که هکرهای ایرانی موسوم به "فسفر" به ایمیل های مرتبط با یک کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری 2020 امریکا رخنه کرده و در نهایت موفق به نفوذ به 4 حساب کاربری شده اند.

مایکروسافت ادعا کرده که هکرهای ایرانی موسوم به "فسفر" به ایمیل های مرتبط با یک کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری 2020 امریکا رخنه کرده و در نهایت موفق به نفوذ به 4 حساب کاربری شده اند.

روز جمعه کمپانی مایکروسافت ادعا کرد که کمپین انتخاباتی یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری 2020 مورد حمله هکرهای ایرانی قرار گرفته است. مایکروسافت پس از انتشار این ادعا از کاندیدای مذکور نامی نبرده و تنها به کلی گویی بسنده کرد. در وبلاگ این کمپانی امده است که در بازده زمانی 30 روزه (نیمه دوم تابستان سال جاری میلادی) چندین حساب کاربری در کمپین انتخاباتی آمریکا مورد حمله قرار گرفته است.

به گفته این غول فناوری آمریکا،  گروه فسفروس در این 30 روز ، 241 حمله به 2 هزار و 700 ایمیل صورت گرفته و در نهایت 4 حساب کاربری توسط این مهاجمین هک شده است. اطلاعاتی دقیقی از حساب های کاربری هک شده منتشر نشده است اما این غول فناوری ادعا کرده است که حساب های هک شده متعلق  به کمپین ریاست جمهوری ، برخی از مقامات سیاسی و ایرانیان مقیم خارج از کشور می باشد. هکرها در این حملات برخی از شماره های تلفن شخصی کاربران را سرقت کرده و با ریست کردن صندوق الکترونیکی حساب کاربری اهداف مورد نظر را تحت کنترل خود گرفته اند.

ادعاهای مایکروسافت در هک کمپین انتخاباتی 2020 آمریکا از سوی هکرهای ایرانی در حالی مطرح می شود که روز گذشته مدیر کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری فعلی آمریکا و کاندیدای انتخابات 2020 گفت: " هیچ نشانه ای از هدف قرار گرفته شدن زیر ساخت های کمپین انتخاباتی گزارش نشده است".

درباره نویسنده

نادر  نینوایی

نادر نینوایی مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه