۱۲۷ میلیون حساب در دارک وب به فروش میرسد
همراه ما باشید

۱۲۷ میلیون حساب در دارک وب به فروش میرسد

۱۲۷ میلیون حساب در دارک وب به فروش میرسد

آی‌سی‌تی‌نیوز - داده های به سرقت رفته حالا در دارک وب به فروش گذاشته شده اند. این بازار سیاه اینترنتی که در آن تقریبا همه اقلام ممنوعه به فروش می رسند، از دسترس موتورهای جستجو خارج بوده و وبگردی در آن مستلزم استفاده از روش های خاصی است. البته مشخص نیست که داده توسط خود هکر عرضه شده اند یا اینکه فرد یا گروه دیگری در این بین واسطه فروش شده است.

قیمت پیشنهادی هکر برای کل داده ها ۱۴.۵ هزار دلار است

داده های به سرقت رفته حالا در دارک وب به فروش گذاشته شده اند. این بازار سیاه اینترنتی که در آن تقریبا همه اقلام ممنوعه به فروش می رسند، از دسترس موتورهای جستجو خارج بوده و وبگردی در آن مستلزم استفاده از روش های خاصی است. البته مشخص نیست که داده توسط خود هکر عرضه شده اند یا اینکه فرد یا گروه دیگری در این بین واسطه فروش شده است.

اطلاعات کاربران تقریبا جدید است اما تاریخ برخی از آنها به سال ۲۰۱۷ برمی گردد. این داده ها شامل نام، آدرس ایمیل، پسوردهای درهم، آدرس IP، شماره پاسپورت و دیگر داده های مربوط به حساب کاربری است. سایت های قربانی و تعداد اکانت های به سرقت رفته این هکر عبارتند از :

۱۸ میلیون حساب کاربری از سایت رزرو بلیت و هتل Ixigo
۴۰ میلیون حساب کاربری سایت استریم زنده ویدیو YouNow
۵۷ میلیون رکورد از Houzz
۱.۸ میلیون حساب کاربری Ge.tt
۴ میلیون حساب کاربری از سایت گیمینگ Roll20
۴۵۰ هزار رکورد از سایت رمزارز Coinmama
۵ میلیون حساب کاربری بازی آنلاین چند نفره Stronghold Kingdoms
یک میلیون رکورد از سرویس حیوانات خانگی PetFlow

بر اساس فهرستی که هکر ارائه کرده Ixigo و PetFlow برای درهم سازی پسوردها از الگوریتم هشینگ قدیمی و منقضی شده MD5 استفاده کرده اند. هکر بر اساس ارزش داده های به سرقت رفته و سطح درهم سازی هکرها نرخ های متفاوتی را در قالب بیت کوین در نظر گرفته اما با پرداخت ۱۴۵۰۰ دلار می توانید کل مجموعه را داشته باشید.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه