شماره‌های اضطراری یکسان سازی می‌شوند
همراه ما باشید

شماره‌های اضطراری یکسان سازی می‌شوند

آی‌سی‌تی‌نیوز - سامانی عنوان کرد که وزارت کشور مطالعاتی در این زمینه انجام داده و گزارش آن هم تهیه شده است

سامانی عنوان کرد که وزارت کشور مطالعاتی در این زمینه انجام داده و گزارش آن هم تهیه شده است: «تکثر شماره تلفن های اضطراری موجب سردرگمی مردم شده است و بعضاً حتی در هنگام بروز حوادث که مردم نیازمند دریافت خدمات اضطراری هستند در تماس با مراکز متعدد ارائه کننده خدمات با مشکل مواجه می‌شوند. بنابراین باید بر مبنای این ضرورت عقلی و اجرای دستور ریاست محترم جمهور و وزیر محترم کشور این شماره تلفن ها ساماندهی شود. ساماندهی شماره تلفن های اضطراری شامل دستگاه‌های خدمت‌رسان نیروی انتظامی، اورژانس، آتش نشانی، هلال احمر و اورژانس اجتماعی است.»

سامانی معتقد است که اجرای این پروژه مهم باید طبق جدول زمانبندی اجرایی شود. به گفته او طبق گزارشی که دستگاه‌های مسئول ارائه کرده‌اند قرار شده تا پروژه یکسان سازی شماره تلفن‌های اضطراری ابتدا به صورت پایلوت در استان هرمزگان اجرایی شود تا بعد از اجرای موفق، این طرح به سایر استان‌ها و در تمام کشور تعمیم داده شود.

سامانی می‌گوید این اقدام تسهیل دسترسی مردم به دریافت خدمات اضطراری و همچنین غیر اضطراری را دنبال می‌کند، به طوری که مردم در مواجهه با حوادث تنها با شماره گیری یک شماره تلفن تمام خدمات اضطراری مورد نظر را از دستگاه‌های خدمت‌رسان متناسب با آن حادثه دریافت کنند:

«با اعلام آمادگی استاندار هرمزگان در این جلسه روند و فرآیند اجرای این پروژه در استان هرمزگان همراه با مسئولان استانی مورد بررسی قرار گرفت و با هماهنگی بین دستگاه‌ها شاهد اجرای این پروژه مهم در آینده ای نزدیک در سطح کل کشور باشیم.»

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه