گوگل دیگر مکالمات را ذخیره نمی کند
همراه ما باشید

گوگل دیگر مکالمات را ذخیره نمی کند

گوگل دیگر مکالمات را ذخیره نمی کند

آی‌سی‌تی‌نیوز - از این پس کاربرانی که با «گوگل اسیستنت» سر و کار دارند باید حین راه اندازی آن با شرکت در برنامه جدید Voice & Audio Activity نسبت به ذخیره سازی یا بازبینی مکالماتشان رضایت خود را اعلام کنند.

از این پس کاربرانی که با «گوگل اسیستنت» سر و کار دارند باید حین راه اندازی آن با شرکت در برنامه جدید Voice & Audio Activity نسبت به ذخیره سازی یا بازبینی مکالماتشان رضایت خود را اعلام کنند.

غول موتورهای جستجو از مکالمات کاربران برای بهبود هوش مصنوعی دستیار صوتی خود و بالا بردن توانایی آن در تشخیص صدای کاربران استفاده می کند. از کاربران کنونی Voice Match نیز در مورد تمایل آنها به ذخیره سازی مکالمات شان با دستیار صوتی گوگل سوال می شود.

 دستیار صوتی گوگل دیگر مکالمات را به طور پیشفرض ذخیره نمی کند

کاربران همچنین می توانند پس از اعمال تغییرات جدید میزان حساسیت هوش مصنوعی دستیار صوتی گوگل را در پاسخ به فرمان «Hey Google» کاهش دهند.

تغییرات فوق پس از این رخ می دهند که غول فناوری اواسط مرداد ماه وادار به توقف بازبینی گفتگوهای کاربران با اسیستنت شده و وادار به عذرخواهی شد:

«نتوانستیم به طور واضح نحوه نگهداری و پردازش داده های شما را بیان کنیم. به همین دلیل عذرخواهی می کنیم.»

در چند ماه اخیر گزارشاتی در مورد بازبینی مکالمات کاربران با دستیار صوتی اپل و گوگل منتشر شد. اواسط تیر خبری منتشر شد که از بازبینی گفتگوهای کاربران با اسیستنت توسط افراد متفرقه حکایت می کرد. شهریور ماه نیز خبری روی سایت قرار گرفت که از شنود روزانه مکالمات کاربران توسط کارمندان متفرقه در شرکت اپل خبر می داد.

بحث جمع آوری و ذخیره داده های کاربران توسط دستیارهای صوتی به دغدغه قانونگذاران در چند ایالت آمریکا از جمله ایلینوی و کالیفرنیا تبدیل شده تا با وضع قوانین جدید در این رابطه ذخیره سازی داده های کاربران را فقط با رضایت آنها انجام دهند.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه