اکانت توییتر وابسته به عربستان حذف شد
همراه ما باشید

اکانت توییتر وابسته به عربستان حذف شد

اکانت توییتر وابسته به عربستان حذف شد

آی‌سی‌تی‌نیوز - مهمترین اکانت بسته شده متعلق به «سعود القحطانی»، مشاور رسانه ای سابق دربار عربستان است که به اتهام دست داشتن در قتل «جمال خاشقچی» از سمتش برکنار شده بود.

مهمترین اکانت بسته شده متعلق به «سعود القحطانی»، مشاور رسانه ای سابق دربار عربستان است که به اتهام دست داشتن در قتل «جمال خاشقچی» از سمتش برکنار شده بود. القحطانی با تکیه بر منابع حکومتی و ۱.۳ میلیون فالوور در توییتر، لشکری از ترول ها را در این شبکه رهبری می کرد که در زمینه های مختلف به حمایت از سیاست های سعودی می پرداختند.

بر اساس گزارش شفاف سازی توییتر علاوه بر صفحه جنجالی القحطانی ۴۲۴۸ حساب کاربری وابسته به امارات متحده، ۲۷۳ اکانت از امارت و مصر، ۱۰۱۹ حساب اکوادوری، ۲۶۵ اکانت اسپانیایی و ۶ حساب از عربستان سعودی حذف شده اند. این شبکه اجتماعی همچنین تعدادی اکانت چینی را به خاطر تلاش برای شعله ور کردن اختلافات با هنگ کنگ نیز به حال تعلیق در آورده است.

به گفته توییتر ۲۷۳ اکانت امارتی و مصری توسط شرکتی خصوصی به نام DotDev هدایت شده و هدف اصلی آنها انتشار جانبدارانه خبرهای مربوط به سیاست های سعودی علیه ایران و قطر بوده است.

حذف این صفحات بخشی از تلاش توییتر برای پاکسازی پلتفرم خود از اکانت هایی است که به نیابت از حکومت های مختلف به گمراه سازی کاربران می پردازند. توییتر در ماه های گذشته ۴۸۰۰ اکانت منتسب به ایران و ۱۰۰۰ حساب وابسته به دولت چین را نیز مسدود کرده بود. این کمپانی با تغییر سیاست های خود تبلیغ رسانه های وابسته به دولت ها را حتی در صورت عدم گمراه سازی نیز ممنوع کرد.

علاوه بر توییتر فیسبوک هم شبکه ای دیگر از صدها حساب های وابسته به مصر، امارات و حزب محافظه‌کار مردم اسپانیا را به بهانه انتشار اخبار نادرست پاک کرد.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه