نقض مالکیت معنوی در ساخت ایرپاد اپل
همراه ما باشید

نقض مالکیت معنوی در ساخت ایرپاد اپل

نقض مالکیت معنوی در ساخت ایرپاد اپل

آی‌سی‌تی‌نیوز - بر اساس شکواییه Pinn اپل در توسعه ایرپاد از «پتنت ۴۹۱» متعلق به این شرکت بهره برده که در آن طرح توسعه گجتی متشکل از ایرباد و بدنه‌ای جداگانه توضیح داده شده بود. Pinn مدعی است فناوری مذکور را که توسط فردی به نام «کیم» توسعه یافته، قبل از توسعه ایرپاد با اپل مطرح کرده است.

بر اساس شکواییه Pinn اپل در توسعه ایرپاد از «پتنت ۴۹۱» متعلق به این شرکت بهره برده که در آن طرح توسعه گجتی متشکل از ایرباد و بدنه‌ای جداگانه توضیح داده شده بود. Pinn مدعی است فناوری مذکور را که توسط فردی به نام «کیم» توسعه یافته، قبل از توسعه ایرپاد با اپل مطرح کرده است.

آقای کیم در ۲۰۱۶ به نیابت از کمپانی Pinn با ارسال ایمیل هایی به تیم کوک و «ادریان پریکا»، از اعضای تیم رهبری اپل جزییاتی را در مورد شرکت و محصولات آن ارائه کرده. وی در سال بعد هم فهرستی از دارایی های مالکیت فکری از جمله درخواست ثبت اختراع ایرباد و کیس را نیز در اختیار اپل قرار داده. همین درخواست بعدا به عنوان پتنت ۴۹۱ ثبت شده است.

هدفون وایرلس Pinn

علاوه بر این Pinn تاکید کرده که حتی در پتنت ثبت شده خود اپل در رابطه با ایرپاد هم به پتنت ۴۹۱ اشاره شده. هدف کمپانی مذکور از این شکایت دریافت غرامتی هنگفت برای ضرر و زیانی است که اپل با نقض پتنت به آنها وارد کرده است.

کمپانی کوپرتینویی تا کنون به این شکایت واکنشی نشان نداده اما بر اساس اسناد و پتنت های اپل، کوپرتینویی ها از سال ۲۰۱۵ سرگرم توسعه ایرپاد بوده اند. در پتنت هایی که اپل در سال ۲۰۱۵ و ۱۶ ماه قبل از ایمیل کیم ثبت کرده به برقراری ارتباط بی سیم، استفاده از گوشی هوشمند و کیس شارژ اشاره شده است، بنابرین بعید به نظر می رسد Pinn شانس بالایی برای محکوم کردن طرف مقابل در دادگاه و دریافت غرامت داشته باشد.

اوایل ماه جاری نیز کمپانی گلوبال فاندریز با ثبت شکایتی علیه TSMC این شرکت را به نقض پتنت هایش متهم کرد. اتهامی که در صورت اثبات تولید و عرضه پردازنده های به کار رفته در آیفون‌ها و آیپدها را با مشکل مواجه خواهد کرد.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه