اپل برای ردگیری اشیاء از تکنولوژی UWB استفاده می‌کند
همراه ما باشید

اپل برای ردگیری اشیاء از تکنولوژی UWB استفاده می‌کند

اپل برای ردگیری اشیاء از تکنولوژی UWB استفاده می‌کند

آی‌سی‌تی‌نیوز - بر اساس گفته‌های کو، اپل قرار است از تکنولوژی Ultra Wide Band یا همان فوق پهن باند در سیستم ردگیری اشیاء خود استفاده کند. این تکنولوژی به تگ‌ها اجازه می‌دهد تا عملکرد بهتری نسبت به سایر رقبای این حوزه داشته باشند. در حال حاضر تگ‌ها با بهره‌گیری از بلوتوث LE مکان حدودی شیء را در یک محدوده 5 متری مشخص کرده و به کاربر نشان می‌دهند.

بر اساس گفته‌های کو، اپل قرار است از تکنولوژی Ultra Wide Band یا همان فوق پهن باند در سیستم ردگیری اشیاء خود استفاده کند. این تکنولوژی به تگ‌ها اجازه می‌دهد تا عملکرد بهتری نسبت به سایر رقبای این حوزه داشته باشند. در حال حاضر تگ‌ها با بهره‌گیری از بلوتوث LE مکان حدودی شیء را در یک محدوده 5 متری مشخص کرده و به کاربر نشان می‌دهند.

اما با استفاده از UWB، این محدوده به کمتر از یک سوم کاهش پیدا می‌کند، چرا که این تکنولوژی به دو دستگاه سازگار با یکدیگر اجازه می‌دهد تا زمان دقیق رسیدن سیگنال از یک دستگاه به دیگری را محاسبه کنند.

مثل تمام تکنولوژی‌های دیگر، محدودیت این استاندارد جدید هم به پشتیبانی هر دو دستگاه از آن بر می‌گردد. با توجه به گفته‌های پیشین کو، هر سه آیفون 2019 اپل از UWB پشتیبانی خواهند کرد اما طبعا این موضوع برای مدل‌های فعلی آیفون صادق نخواهد بود.

در گفته‌های جدید کو در مورد چگونگی پشتیبانی گوشی‌های فعلی آیفون از ردگیری اشیاء حرفی به میان نیامده اما شاید یکی از پاسخ‌های احتمالی به این سوال استفاده از بلوتوث LE باشد. به هر حال احتمالا گوگل در آینده این قابلیت را برای دستگاه‌های دیگر خود هم در نظر خواهد گرفت و مثلا AirPod ها یک کاندیدای حتمی برای آن خواهند بود.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه