آشنایی با دو تلویزیون 8K شرکت TCL
همراه ما باشید

آشنایی با دو تلویزیون 8K شرکت TCL

آشنایی با دو تلویزیون 8K شرکت TCL

آی‌سی‌تی‌نیوز - در بازار پرتب‌و‌تابی نظیر تلویزیون‌های هوشمند رده‌بالا،‌ بعضی از شرکت‌ها برای جا نماندن از قافله دست به هر کاری می‌زنند و گاهی اوقات تلویزیون‌هایی با قابلیت‌های غیرمنتظره رونمایی می‌کنند. TCL یکی از این شرکت‌ها است که با برگزاری کنفرانسی در نمایشگاه ایفا ۲۰۱۹، دو تلویزیون 8K جدید را معرفی کرده است

در بازار پرتب‌و‌تابی نظیر تلویزیون‌های هوشمند رده‌بالا،‌ بعضی از شرکت‌ها برای جا نماندن از قافله دست به هر کاری می‌زنند و گاهی اوقات تلویزیون‌هایی با قابلیت‌های غیرمنتظره رونمایی می‌کنند. TCL یکی از این شرکت‌ها است که با برگزاری کنفرانسی در نمایشگاه ایفا ۲۰۱۹، دو تلویزیون 8K جدید را معرفی کرده است.

یکی از تلویزیون‌های جدید تی‌سی‌ال، X-Series نام دارد که محتوا را با وضوح فوق‌العاده‌ی 8K به‌نمایش می‌گذارد و از هوش مصنوعی ویژه‌ای بهره‌ می‌برد. تلویزیون یادشده همچنین دارای یک دوربین جمع‌شدنی است و از محتوای واقعیت افزوده (AR) پشتیبانی می‌کند. تلویزیون موردبحث دارای نوعی طراحی موسوم به «طراحیِ دونمایشگره» است که طبق ادعای تی‌سی‌ال، به کاربران امکان می‌دهد به‌صورت جداگانه از تماشای محتوا در یک نمایشگر کوچک، لذت ببرند. البته تاکنون جزئیات مربوط به این نوع طراحی منتشر نشده است. ایکس سریز تنها تلویزیون عجیب معرفی‌شده توسط تی‌سی‌ال نیست و این شرکت محصول دیگری را نیز رونمایی کرده است. تلویزیون جدید،‌ TCL Mini LED TV نام دارد و از وضوح 8K بهره می‌برد. تلویزیون مینی LED تی‌سی‌ال همچون تلویزیون ایکس سریز از هوش مصنوعی و دوربین جمع‌شدنی برخوردار است و توانایی اجرای محتوای واقعیت افزوده را نیز دارد. تفاوت مهم این تلویزیون با مدل ایکس سریز، به بهره‌مندی آن از قابلیت جدیدی بازمی‌گردد که عملکرد کلی نمایشگر را به‌شکل ملموسی تحت‌تأثیر قرار می‌دهد.


تلویزیون مینی LEDتلویزیون‌های مینی LED لزوما یک فناوری جدید محسوب نمی‌شوند، اما این محصولات به‌تازگی در حال رسیدن به دست مشتریان هستند؛ بنابراین محصولات نوآورنه و تازه‌ای در بازار به‌شمار می‌آیند. تلویزیون‌های مینی LED کنترل بهتری روی نمایش نور در قسمت‌های مختلف نمایشگر دارند و از کنتراستی نزدیک‌تر به پنل‌های OLED بهره می‌برند.در اطلاعیه‌ی جدید منتشرشده از سوی تی‌سی‌ال آمده تلویزیون مینی LED دارای تقریبا ۹۰۰ ناحیه‌ی کنترلی (Control Zones) است و روشنایی حداکثر ۱٬۲۰۰ نیت را به‌نمایش می‌گذارد که بالاتر از مقدار پیشنهادی از سوی اتحادیه‌ی UHD برای محتوای HDR است؛ این اتحادیه، روشنایی ۱٬۰۰۰ نیت را پیشنهاد می‌کند.تی‌سی‌ال در جریان برگزاری کنفرانس مطبوعاتی‌اش یک اسلاید خاص را نیز به‌نمایش گذاشت که در آن، تعداد ناحیه‌های کنترلی تلویزیون مینی LED،‌ نه ۹۰۰ بلکه ۷۶۸ عدد اعلام شده بود. در هر صورت حتی ۷۶۸ هم عدد بزرگی به‌شمار می‌آید و نتایج مثبت متعددی به‌دنبال دارد. اگر به سیستم صوتی تلویزیون‌تان اهمیت زیادی می‌دهید، تلویزیون‌های جدید TCL از این لحاظ نیز محصولات بسیار خوبی هستند و با ساندبار Onkyo عرضه می‌شوند که توانایی اجرای محتوای دالبی اتموس را دارد.TCL تاکنون قیمت نهایی تلویزیون‌های ایکس سریز و مینی LED را اعلام نکرده است، اما می‌گوید آن‌ها را در سه‌ماهه‌ی دوم سال ۲۰۲۰ میلادی عرضه خواهد کرد. در ضمن تا اواخر سال ۲۰۲۰، دو مدل 4K جداگانه از تلویزیون مینی LED بدون ساندبار نیز روانه‌ی بازار خواهند شد.قیمت به‌روز، مشخصات فنی و هر اطلاعاتی که برای خرید ارزان‌ و آگاهانه‌ی انواع مانیتور اداری و گیمینگ نیاز دارید را در بخش محصولات زومیت بیابید.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه