نوکیا از دو میان رده خود رونمایی کرد
همراه ما باشید

نوکیا از دو میان رده خود رونمایی کرد

نوکیا از دو میان رده خود رونمایی کرد

آی‌سی‌تی‌نیوز - به لحاظ ظاهری، این دو موبایل مشترکات زیادی در بخش شاسی و طراحی دارند؛ بدنه ای از جنس آلومینیوم با پوشش پلیمری که هر دو طرف آنها را سطحی شیشه ای پوشانده است.

به لحاظ ظاهری، این دو موبایل مشترکات زیادی در بخش شاسی و طراحی دارند؛ بدنه ای از جنس آلومینیوم با پوشش پلیمری که هر دو طرف آنها را سطحی شیشه ای پوشانده است.

بخش جلویی این گوشی ها بزرگ ترین به روز رسانی را دریافت کرده است؛ شرکت سازنده، نوکیا ۶.۲ و نوکیا ۷.۲ را به پنل های فول اچ دی پلاس ۶.۳ اینچی با بریدگی قطره ای شکل مجهز کرده که از تکنولوژی اختصاصی نوکیا به نام PureDisplay بهره می گیرند و دقت و طیف رنگ بالایی دارند.

در بخش پشتی بدنه این دو موبایل نیز یک سنسور اثرانگشت و همچنین دوربین سه گانه خودنمایی می کند هرچند که توانمندی های نوکیا ۶.۲ و نوکیا ۷.۲ در حوزه عکاسی کاملا متفاوت از یکدیگر است.

مدل ارزان تر یعنی نوکیا ۶.۲ به یک لنز اصلی ۱۶ مگاپیکسلی، یک حسگر ۸ مگاپیکسلی واید با زاویه دید ۱۱۸ درجه و یک سنسور عمق سنج برای استفاده در حین عکاسی پرتره مجهز شده است.

نوکیا ۷.۲ هم به آرایه دوربین سه گانه مجهز است با این تفاوت که لنز اصلی آن ۴۸ مگاپیکسلی است و در کنار آن یک سنسور ۸ مگاپیکسلی واید با میدان دید ۱۱۸ درجه و یک لنز ۵ مگاپیکسلی عمق سنج نیز خودنمایی می کند. HMD همچنین در ساخت این دو گوشی با برند آلمانی زایس همکاری داشته و برای شبیه سازی افکت بوکه در لنزهای زایس، سه مد نرم افزاری مختص به این شرکت را برای نوکیا ۷.۲ در نظر گرفته است.

تفاوت میان این دو مدل گوشی در CPU آنها نیز نمود یافته است؛ در حالی که نوکیا ۶.۲ به پردازنده ضعیف تر کوالکام ۶۳۶ مجهز شده، نوکیا ۷.۲ توان پردازشی خود را از چیپست اسنپدراگن ۶۶۰ کوالکام می گیرد. علاوه بر این، شرکت سازنده برای متمایز کردن هرچه بیشتر این دو گوشی از یکدیگر پنل پشتی نوکیا ۷.۲ را از شیشه مات ساخته که در کنار دو آپشن رنگی سبز و مشکی به فروش خواهند رسید. هر دوی این گوشی ها به چهارگیگابایت رم و باتری ۳۵۰۰ میلی آمپر ساعتی مجهز شده اند و یک دکمه اختصاصی هم برای فراخوانی دستیار دیجیتالی گوگل روی بدنه آنها تعبیه شده است.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه