صفحه توییتر مدیر توییتر هک شد
همراه ما باشید

صفحه توییتر مدیر توییتر هک شد

صفحه توییتر مدیر توییتر هک شد

آی‌سی‌تی‌نیوز - صفحه توییتر جک دورسی با بیش از ۴.۲ میلیون دنبال کننده یکی از پر مخاطب ترین صفحات این شبکه است اما هکرها روز گذشته پیام هایی توهین آمیز با مضمون نژادپرستی را در آن منتشر کردند.

صفحه توییتر جک دورسی با بیش از ۴.۲ میلیون دنبال کننده یکی از پر مخاطب ترین صفحات این شبکه است اما هکرها روز گذشته پیام هایی توهین آمیز با مضمون نژادپرستی را در آن منتشر کردند. یکی از سخنگویان توییتر با تایید دسترسی افراد غیر مجاز به حساب کاربری دورسی از تحقیق درباره علت این حادثه خبر داده اما از ارائه اطلاعات بیشتر در این باره خودداری کرد.

مهاجمان پس از به دست گرفتن کنترل پیج شروع به انتشار توییت های نژادپرستانه و بازنشر مطالب توهین آمیز از یک صفحه خاص کردند که پس از ۱۵ دقیقه توسط توییتر حذف شد. هنوز مشخص نیست که جوخه خندان به پیام های دایرکت دورسی هم دسترسی داشته یا خیر اما احتمال آن بسیار بالا است.

این افراد در یکی از توییت های خود مدعی وجود بمب در مقر توییتر هم شدند. آنها برای بحث درباره این هک سروری را در دیسکورد راه اندازی کرده و از مخاطبان برای پیوستن به آن دعوت کردند اما این سرور هم بعد از مدتی آفلاین شد. جوخه خندان پیش از این حساب افراد مشهور دیگری را هم هدف گرفته بود.

توییت های این گروه ظاهرا از اپلیکیشنی به نام Cloudhopper ارسال شده که در سال ۲۰۱۰ به مالکیت توییتر درآمد. احتمالا جک دورسی این اپ را به حساب کاربری خود متصل کرده و پرمیژن های مختلفی را به آن داده؛ در نتیجه هکرها از طریق نفوذ به Cloudhopper کنترل صفحه مدیرعامل توییتر را در دست گرفته است.

یکی دیگر از احتمالات هم پیاده سازی حمله جعل شماره تماس (Caller ID spoofing) است که روش متداولی هم به شمار می رود.

این نخستین باری نیست که صفحه توییتر جک دورسی قربانی هکرها می شود و سه سال قبل مهاجمان سایبری وابسته به گروه OurMine کنترل اکانت او را در اختیار گرفته بودند.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه