خودکفایی 70 درصدی در زمینه تولید تجهیزات توسعه شبکه
همراه ما باشید

خودکفایی 70 درصدی در زمینه تولید تجهیزات توسعه شبکه

خودکفایی 70 درصدی در زمینه تولید تجهیزات توسعه شبکه

آی‌سی‌تی‌نیوز - وزیر ارتباطات گفت: میزان خودکفایی کشور، تولید تجهیزات شبکه ثابت را در سال گذشته به عدد هفتاد رساند و الان ۷۰ درصد تجهیزات توسعه شبکه ثابت توسط تولیدکنندگان داخلی تولید می‌شود.

وزیر ارتباطات گفت: میزان خودکفایی کشور، تولید تجهیزات شبکه ثابت را در سال گذشته به عدد هفتاد رساند و الان ۷۰ درصد تجهیزات توسعه شبکه ثابت توسط تولیدکنندگان داخلی تولید می‌شود.

 محمدجواد آذری‌جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری صبح امروز(چهارشنبه) در حاشیه نشست هیئت دولت و در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که تاکنون چه اقداماتی برای رونق تولید انجام دادید، اظهار داشت: انتقاد را که صدا و سیما مرتب مطرح می‌کند و لزومی ندارد ما از خودمان انتقاد کنیم ولی در بحث رونق تولید ما در این دوسال دو برنامه ویژه با سندیکای تولیدکنندگان مخابرات داشتیم.

وی ادامه داد: یک واحد صنفی بسیار فعال و متصل به دانشگاه، با انگیزه و دلسوز در کنار ما هستند. خیلی تلاش می‌کنند و ما یک برنامه مشترک با آنها داشتیم. پارسال ۴۲ محصول استراتژیک تولید کردند.

جهرمی افزود: میزان خودکفایی کشور، تولید تجهیزات شبکه ثابت را در سال گذشته به عدد هفتاد رساند و الان ۷۰ درصد تجهیزات مورد نیاز در توسعه شبکه ثابت کشور توسط تولیدکنندگان داخلی قابل تولید است.

وزیر ارتباطات و فناوری افزود: ما مصوبه‌ای را در کمیسیون تنظیم مقررات داشتیم که آنها از تولیدکنندگان داخلی حمایت کنند و اپراتورها و شرکت‌ها را موظف کنند و هم امتیازها و هم تنبیه‌هایی در نظر بگیرند که محصولات را از تولیدکنندگان داخلی بگیرند.

وی بیان کرد: نظارت بر استاندارد و کیفیت را بصورت جدی پیگیری کردیم و ۴۰ محصول استراتژیک آنها پارسال رسید و امسال در حال فروش است. در آخرین سفری که ما به استان مرکزی داشتیم محصول یکی از همین شرکت‌ها در شرکت ارتباطات زیرساخت که بصورت گسترده در حال استفاده است، در سراسر کشور رونمایی شد.

جهرمی گفت: امسال هم ۵۲ محصول داشتند که بخش زیادی از آن آماده شده و من به تولیدکنندگان داخلی و اپراتورها که همکاری می‌کنند و محصولات را می‌گیرند نمره ۲۰ می‌دهم. البته ما در این شرایط با محدودیت‌های بین‌المللی هم مواجه هستیم. فضای خوبی است برای این‌ها که بتوانند بازار بهتری کسب کنند. بنابراین به فعالان این صنعت در دانشگاه ودر شرکت‌های تولیدی قطعا نمره ۲۰ می‌دهم.

وی در پایان در پاسخ به این سوال که انتقادی هم  از خود دارید؟ خاطرنشان کرد: انتقاد که زیاد است و ما در کل زیاد انتقاد می‌کنیم.

درباره نویسنده

نادر  نینوایی

نادر نینوایی مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه