اپل صدرنشین جدول گجت‌های پوشیدنی
همراه ما باشید

اپل صدرنشین جدول گجت‌های پوشیدنی

اپل صدرنشین جدول گجت‌های پوشیدنی

آی‌سی‌تی‌نیوز - براساس آخرین گزارش منتشرشده از سوی مؤسسه‌ی تحقیقاتی کانالیس، فصل دوم ۲۰۱۹ بازار گجت‌های پوشیدنی در آمریکای شمالی با رشد سالیانه‌ی ۳۸ درصدی رو‌به‌رو بوده است. شرکت‌های تولیدکننده‌ی ساعت هوشمند با عرضه‌ی ۷.۷ میلیون گجت پوشیدنی توانستند ارزش این بازار را به ۲ میلیارد دلار افزایش دهند.

براساس آخرین گزارش منتشرشده از سوی مؤسسه‌ی تحقیقاتی کانالیس، فصل دوم ۲۰۱۹ بازار گجت‌های پوشیدنی در آمریکای شمالی با رشد سالیانه‌ی ۳۸ درصدی رو‌به‌رو بوده است. شرکت‌های تولیدکننده‌ی ساعت هوشمند با عرضه‌ی ۷.۷ میلیون گجت پوشیدنی توانستند ارزش این بازار را به ۲ میلیارد دلار افزایش دهند.

در بازار گجت‌های پوشیدنی، اپل صدرنشین جدول عرضه‌ی ساعت هوشمند به بازار است. در فصل دوم ۲۰۱۹ شاهد عرضه‌ی ۲.۹ میلیون ساعت هوشمند اپل واچ به بازار آمریکای شمالی و کانادا بوده‌ایم. درنتیجه کوپرتینویی‌ها توانستند سهم بازار ۳۷.۹ درصدی را برای خود رقم بزنند. در سال ۲۰۱۸ سهم بازار ساعت‌های هوشمند اپل در بازار ۳۹.۵ درصد بود.


اطلاعات جدول منتشرشده ازسوی کانالیس نشان می‌دهد که فیت‌بیت با سهم بازار ۲۴.۱ درصدی و رشد سالیانه‌ی ۱۸ درصدی در جایگاه دوم جدول ازنظر حجم عرضه‌ی گجت پوشیدنی به بازار قرار دارد. سامسونگ نیز با رشد سالیانه‌ی ۱۲۱ درصدی و سهم بازار نسبتا پایین ۱۰.۶ درصدی در جایگاه سوم قرار دارد. اعداد و ارقام نشان می‌دهد کره‌ای‌ها در مسیر درستی در حال حرکت هستند. کانالیس معتقد است: شرکت‌های تولیدکننده‌ی ساعت هوشمند با عرضه‌ی محصولاتی با قیمت پایین‌تر و در نتیجه حجم فروش بیشتر، در حال نزدیک‌تر شدن به هدف اصلی خود در بازار هستند. ساعت‌های هوشمند گلکسی واچ سامسونگ با عملکرد ارتقا یافته‌ی خود بیش‌ازپیش مورد توجه کاربران قرار دارند. سری گلکسی واچ اکتیو با قیمت بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار گزینه‌ی خرید خوبی برای کاربران محسوب می‌شوند. از طرفی گلکسی واچ اکتیو ۲ با بهره‌مندی از طراحی زیبا، قیمت مناسب و تمرکز بر عملکردهای ورزشی به‌زودی به بازار عرضه می‌شود.همان‌طور که در جدول نشان داده شده است، گارمین در رتبه‌ی چهارم بعد از سامسونگ قرار دارد و بعد از گارمین، نام شرکت فسیل دیده می‌شود. در حالیکه شرکت فسیل تنها ۰.۳ میلیون ساعت هوشمند در فصل دوم ۲۰۱۹ به بازار عرضه کرده است و سهم بازار فعلی شرکت ۴.۱ درصد است، اما توانسته رشد سالیانه‌ی ۳۴ درصدی را برای خود رقم بزند.همان‌طور که در جدول مشاهده می‌کنید، ۱۶.۳ درصد سهم بازار از آن سایر شرکت‌های ساعت هوشمند است که احتمالاً شامل برندهایی از جمله Misfit ،Mobvoi و سایر برندها می‌شود. اسفندماه سال گذشته فیت بیت ورسا لایت، اینسپایر، اینسپایر HR و ایس ۲ معرفی شدند. ساعت هوشمند اقتصادی ورسا لایت نتوانست موفقیتی را که فیت‌بیت از آن انتظار داشت برآورده کند. کانالیس در مورد این ساعت هوشمند ورسا لایت اعلام کرد: مطمئناً برای ساعت‌های هوشمند مقرون‌به‌صرفه که از مشخصات قوی بهره‌ می‌برند، تقاضای خوبی در بازار وجود دارد. تجربه‌ی فروش ساعت هوشمند ورسا لایت فیت‌بیت نشان می‌دهد که مشتریان باید به‌‌صورت هدفمندی به سمت خرید چنین محصولاتی هدایت شوند. اگر کاربران به‌‌شکل درستی به‌سمت خرید ساعت‌های هوشمند مناسب هدایت نشوند، نمی‌توان انتظار موفقیت خوبی در بازار داشت.انتظار می‌رود ماه آینده فیت‌بیت یکی از قدرتمندترین ساعت‌های هوشمند خود یعنی فیت‌بیت ورسا ۲ را معرفی کند که از عمر باتری بیش از ۴ روز در کنار Fitbit Pay و پشتیبانی از الکسا بهره خواهد برد.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه