چینی ها پلیس کنترل ترافیک روباتیک هم ساختند
همراه ما باشید

چینی ها پلیس کنترل ترافیک روباتیک هم ساختند

چینی ها پلیس کنترل ترافیک روباتیک هم ساختند

آی‌سی‌تی‌نیوز - اولین پلیس روباتیک ترافیک در چین رونمایی شد. این افسر پلیس به کمک هوش مصنوعی گشت های جاده ای را به نحو احسن انجام داده و داده ها و اطلاعات مرتبط با ترافیک و تصادفات را از طریق محاسبات ابری و ناوبری مبتنی بر لیزر به اداره راهنمایی و رانندگی چین ارسال می کند.

اولین پلیس روباتیک ترافیک در چین رونمایی شد. این افسر پلیس به کمک هوش مصنوعی گشت های جاده ای را به نحو احسن انجام داده و داده ها و اطلاعات مرتبط با ترافیک و تصادفات را از طریق محاسبات ابری و ناوبری مبتنی بر لیزر به اداره راهنمایی و رانندگی چین ارسال می کند.

اواخر هفته گذشته دسته ای از پلیس های روباتیک با کارکردهای مختلف از جمله گشت های جاده ای، هشدار تصادفات و ترافیک در استان هاندان واقع در چین رونمایی شد.

به گفته اداره امنیت عمومی هاندان واقع در هبی شمالی، این روبات ها به هوش مصنوعی، محاسبات ابری و همچنین ناوبری گسترده تجهیز شده اند. روبات های گشت جاده ای دارای لباسی زرد رنگ و کلاهی سفید بوده و تمامی اعمال رانندگان را به کمک هوش مصنوعی زیر نظر می گیرد. این سیستم رانندگان خاطی را شناسایی کرده و از رفتار غیرقانونی انها عکس گرفته و اطلاعات و داه های ثبت شده را به اداره پلیس و راهنمایی و رانندگی این منطقه ارسال می کند.

روبات های هشدار دهنده تصادف نیز در کنار جاده های و بزرگراه ها مستقر شده و اطلاعات و داده های مرتبط با تصادفات را به پلیس های در حال گذر از منطقه ارسال می کنند.

تعدادی از پلیس های روباتیک نیز در ایستگاه های مدیریت وسایل نقلیه مستقر شده و ضمن پاسخگویی به سئوالات  رانندگان، آن ها را به بخش ها و پیشخوان های مربوطه هدایت می کنند.

"لی هوی" یک مقام ارشد در دفتر امنیت عمومی هاندان گفت که این روبات ها عملکردهای بیشتری در زمینه مدیریت وسیله نقلیه و مدیریت ترافیک خواهند داشت و در زمانی کوتاه وظایف بیشتری را برعهده خواهند گرفت.

درباره نویسنده

نادر  نینوایی

نادر نینوایی مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه