اختلال در سامانه رجیستری تکذیب شد
همراه ما باشید

اختلال در سامانه رجیستری تکذیب شد

اختلال در سامانه رجیستری تکذیب شد

آی‌سی‌تی‌نیوز - مدیرعامل شرکت زیر ساخت گفت: مشکل اصلی در قاچاق گوشی با اطلاعات پاسپورت مربوط به واردات است که هنوز نتوانسته تقاضای بازار را پوشش دهد و همین امر فضا را برای چنین سوء استفاده‌هایی باز می‌کند اما این به معنای دور زدن طرح رجیستری نیست.

مدیرعامل شرکت زیر ساخت گفت: مشکل اصلی در قاچاق گوشی با اطلاعات پاسپورت مربوط به واردات است که هنوز نتوانسته تقاضای بازار را پوشش دهد و همین امر فضا را برای چنین سوء استفاده‌هایی باز می‌کند اما این به معنای دور زدن طرح رجیستری نیست.

حمید فتاحی با اشاره به شیوه جدید سودجویی در فضای مجازی برای دور زدن طرح رجیستری که با پرداخت مبلغی اقدام به اخذ شماره گذرنامه کاربران می‌کنند تا گوشی‌هایی را به صورت قاچاق وارد کشور کنند، گفت: این مشکل مربوط به سامانه ثبت تلفن همراه (رجیستری) نیست.

معاون وزیر ارتباطات افزود: این امکان فراهم شده است که افراد بتوانند یک بار در سال در مسافرت‌های خارج از کشور با خود یک گوشی وارد کشور کرده و آن را ثبت کنند ولی با توجه به اینکه بسیاری از مسافران هیچ تلفن همراهی با خود نمی‌آورند، همین امر سبب شده است عده‌ای سودجو از فضای ایجاد شده، سوء استفاده کنند.

مدیرعامل شرکت زیرساخت با اشاره به پیام سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز خطاب به مردم مبنی بر قرار ندادن اطلاعات شخصی‌شان در اختیار دیگران تصریح کرد: افراد با در اختیار قرار دادن اطلاعات شخصی خود به دیگران در واقع حق خود برای استفاده از تسهیلات و فرصت‌ها را از دست می‌دهند و این ضعف سامانه رجیستری نیست. فتاحی افزود: مساله مطرح شده ضعف سامانه و مربوط به وزارت ارتباطات نیست، بلکه مربوط به چرخه معیوبی است که در این فرآیند در جریان است و مردم نباید به این طریق خود را از حق قانونی‌شان محروم کنند.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه