استوری های اینستاگرام در یک پایگاه ناشناس دخیره می شوند
همراه ما باشید

استوری های اینستاگرام در یک پایگاه ناشناس دخیره می شوند

استوری های اینستاگرام در یک پایگاه ناشناس دخیره می شوند

آی‌سی‌تی‌نیوز - اگر تصور می کنید استوری های شما پس از 24ساعت واقعا از بین می روند سخت در اشتباهید. چرا که درواقع استوری های شما در یک پایگاه داده ناشناس ذخیره می شود.

اگر تصور می کنید استوری های شما پس از 24ساعت واقعا از بین می روند سخت در اشتباهید. چرا که درواقع استوری های شما در یک پایگاه داده ناشناس ذخیره می شود.

بیزینس اینسایدر در بررسی های خود کشف کرده که استوری ها از آن چه کاربران تصور می کنند پایدار تر هستند و بدون اجازه کاربران در یک شرکت وابسته به فیس بوک خیره می شوند.

 Hyp3r ، یک شرکت بازاریابی از سانفرانسیسکو  است که به طور غیرقانونی داده ها را از برنامه و وب سایت متعلق به فیس بوک در مورد کاربران رصد می کند. این امکان نه تنها داده های تصویری، بلکه موقعیت مکانی و داده های بسیار شخصی کاربران و استوری های اینستاگرام را نیز شامل می شود.

البته باید گفت که همه استوری ها رصد نمی شوند اما اغلب استوری های تگ دار مشمول رصد و ذخیره سازی می شوند. برای مثال اگر از خود سلفی گرفتید و رستوران مورد علاقه خود را تگ کرده اید، قطعا توسط Hyp3r رصد شده اید. اما اجازه دهید یک نکته امیدوار کننده هم بگوییم، استوری هایی که در صفحات خصوصی به اشتراک گذاشته می شوند، به راحتی قابل رصد و ذخیره سازی نیستند و این اتفاق عموما در مورد استوری هایی رخ می دهد که در صفحات عمومی به اشتراک گذاشته شده ‌اند.

منابع آگاه می گویند که Hyp3r در ماه به بیش از یک میلیون پست در اینستاگرام دسترسی دارد. این ماجرا در شرایطی افشا شده که هم اکنون اینستاگرام و در راس آن شرکت مادر فیس بوک به علت بی مبالاتی در خصوص داده های کاربران از سوی سازمان نظارت بر داده های کاربران در اتحادیه اروپا و مجلس نمایندگان ایالات متحده تحت فشار است.

Hyp3r  تنها سازمانی  نیست که از فناوری برای رصد فعالیت  مردم در شبکه های اجتماعی و ایجاد پروفایل های دقیق از مردم استفاده می کند.

درباره نویسنده

سینا مظفری مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه